Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 40 tysięcy złotych

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 64- latka. Mężczyzna, w mieszkaniu posiadał znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze, łącznie zabezpieczyli 260 gramów marihuany i ponad 180 gramów amfetaminy. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 40 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, w trakcie czynności operacyjnych, ustalili, że w jednym z mieszkań na olsztyńskim Śródmieściu, mogą znajdować się narkotyki.

Wczoraj (06.03.17 r), kryminalni pojechali pod wskazany adres. W wyniku przeszukania mieszkania należącego do 64- latka, policjanci w kuchni pod sufitem znaleźli specjalną skrytkę, w której znajdowała się  reklamówka z narkotykami. Łącznie, funkcjonariusze zabezpieczyli 260 gramów marihuany i ponad 180 gramów amfetaminy. Wartość czarnorynkowa nielegalnych substancji to ponad 40 tysięcy złotych.

Właściciel mieszkania został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków.

64- latek działał w warunkach tzw. "recydywy"- czyli powrotu do przestępstwa. Dlatego za popełnione przestępstwo, grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci będą wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

Ab/kw

Powrót na górę strony