Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Z seniorami o zagrożeniach dotyczących oszustw i bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Policjanci z ostródzkiej komendy przestrzegali osoby przed zagrożeniami. Mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach, którymi posługują się sprawcy, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów i wpuszczania do domów nieznajomych. Ostródzcy policjanci w ten sposób chcą zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.

Spotkanie nt. „Zagrożeń oraz konsekwencji prawnych dotyczących oszustw”, odbyło się wczoraj w Domu Seniora Plus w Ostródzie. Tam ostródzcy policjanci przeprowadzili spotkanie z seniorami. Miało ono na celu przekazanie osobom starszym niezbędnej wiedzy, dzięki której zwiększy się ich bezpieczeństwo.

 

Na początku policjant opowiedział o popularnych metodach działania przestępców i oszustwach metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Podczas spotkania ostrzegano, aby osoby starsze nie przekazywały żadnych kwot pieniędzy obcym osobom, a także nie ulegały namowom na oferowane transakcje. Omówiono prawne konsekwencje podpisywania umów, właściwe zachowanie w placówkach bankowych, bankomatach, a także w środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusz ostrzegał również o niewpuszczaniu do domu nieznanych osób.

 

Dodatkowym punktem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W szczególności poruszono tematykę związaną z noszeniem elementów odblaskowych oraz bezpiecznym zachowaniem na przejściach dla pieszych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

 

Jk/kw

Powrót na górę strony