Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Górowo Ił.: W samochodzie przewoził nielegalne papierosy

Ujawnienie 1100 paczek papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy – to efekt policyjnej kontroli drogowej. Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone i w trafiły do policyjnego depozytu. 39-letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego usłyszał już zarzut. Grozi mu wysoka kara grzywny.

Wczoraj (16.02.2017) tuż po godz. 21:00 policjanci z Górowa Iławeckiego zauważyli jadący samochód VW, który na ich widok zaczął przyspieszać i się oddalać. Ponieważ zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy pojechali za nim, by zatrzymać go do kontroli.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód, za którego kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego. W trakcie przeszukania VW policjanci ujawnili 1100 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna przewoził papierosy w bagażniku. Suma strat, na jakie został narażony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków, to ponad 24 000 złotych.

39-latek usłyszał wczoraj zarzut i złożył wyjaśnienia. Policjanci na poczet grożącej kary dokonali tymczasowego zajęcia mienia o wartości 20 000 zł.

Mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny.

(BP/TM)

Powrót na górę strony