Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława, Kętrzyn: Nietrzeźwi rodzice odpowiedzą przed sądem

W Iławie jeden z mieszkańców powiadomił policję o nietrzeźwej parze, która podczas spaceru miała pod opieką pięcioletnią dziewczynkę. W Kętrzynie zaniepokojona osoba powiadomiła funkcjonariuszy o awanturze, która w obecności dzieci odbywała się w jednym z mieszkań. Dzieci, których dotyczyły te interwencje trafiły pod opiekę trzeźwych osób, a sprawą ich nietrzeźwych opiekunów zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Do oficera dyżurnego iławskiej komendy policji zadzwoniła wczoraj (06.02.2017) osoba, która poinformowała policjantów, że jedną z ulic w Iławie idzie dwoje dorosłych osób, które mają pod opieką dziecko. Zgłaszający dodał, że rodzice dziecka prawdopodobnie są nietrzeźwi. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce, gdzie zauważyli wspomnianych rodziców. Od mieszkańców Iławy wyczuwalny był zapach alkoholu, którego obecność w ich organizmach potwierdziło badanie testerem. 51–latek wspólnie ze swoją konkubiną mieli w tym czasie pod opieką swoją pięcioletnią córkę. Para nie kwestionowała tego, że wcześniej pili alkohol. Dziewczynką zaopiekowała się babcia, a sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dzieckiem zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Również w Kętrzynie policjanci interweniowali wczoraj w sprawie nietrzeźwych rodziców. Okołoło godz. 15:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pod wskazany adres pojechali policjanci, którzy ustalili, że pomiędzy 43–letnią kobietę, a jej 53-letnim konkubentem doszło do awantury. Mężczyzna w jej trakcie wyzywał partnerkę słowami wulgarnymi, szarpał za ubrania oraz uderzał ręką w twarz. Cała sytuacja rozegrała się na oczach 10-letniej córki. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości dwójki doroslych, a wynik potwierdził, że oboje byli nietrzeźwi. 10-latka trafiła pod opiekę babci, a o całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich. Rodzina ta objęta została procedurą tzw. „Niebieskiej Karty”.

We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie, policjanci uruchamiają w/w procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

(JK/EP/TM)

Powrót na górę strony