Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Chciał włamać się z żoną do domku letniskowego. Ją zatrzymali domownicy, a jego policjanci

Policjanci iławskiej komendy pracując pod nadzorem prokuratora zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 46-latkowi i jego żonie. Oboje zostali zatrzymani po tym, jak usiłowali włamać się do domku letniskowego. Mężczyzna dodatkowo odpowie za kradzież pieniędzy i innych przedmiotów z zaparkowanego samochodu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko dwójce mieszkańców powiatu ostródzkiego, w sprawie usiłowania włamania do jednego z domków letniskowych. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawcy po uprzedniej próbie wypchnięcia okna usiłowali dostać się do wnętrza domku letniskowego. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na spłoszenie przez domowników jednego ze sprawców i ujęcie na gorącym uczynku drugiego. Okazała się nim młoda kobieta.

21-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi. Policjanci szybko dotarli także do drugiego sprawcy - okazał się 46–letni mąż zatrzymanej kobiety. Funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania ustalili także, że mężczyzna nieco wcześniej, wykorzystując moment kiedy domek był otwarty, zabrał z niego kluczyki do samochodu zaparkowanego obok, otworzył go i ukradł pieniądze, perfumy oraz wiele innych przedmiotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów małżeństwu z powiatu ostródzkiego. 46–latek usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstwa – kradzieży i kradzieży z włamaniem, których jak się okazało, dopuścił się w warunkach tzw. „recydywy”. Z kolei jego żona usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem.

Kodeks karny z kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)

Powrót na górę strony