Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Pijana matka w środku nocy przyszła do salonu gier z 7-miesięcznym dzieckiem

Piscy funkcjonariusze interweniowali w jednym z salonów gier na terenie miasta, po tym jak otrzymali zgłoszenie, że przebywa tam pijana matka z małym dzieckiem. Na miejscu kobieta twierdziła, że jest tam sama. Po sprawdzeniu pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli 7-miesięczne dziecko przykryte kocem w łóżku. Matka miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 28-latce grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

W nocy z soboty na niedzielę (11/12.02.2017) po godz. 2:00 funkcjonariusze interweniowali w jednym z salonów gier w Piszu. Otrzymali bowiem informację, że przebywa tam matka z małym dzieckiem. Kobieta miała być pod wpływem alkoholu.

Wysłani na miejsce policjanci zauważyli stojący przed wskazanym lokalem dziecięcy wózek. Kiedy weszli do środka było tam bardzo duszno od dymu papierosowego, czuć było także zapach alkoholu, a na stole stały puste butelki po nim. W jednym z pomieszczeń na łóżku siedziała młoda kobieta, dobrze znana piskim policjantom z wczesniejszym interwencji. Także od niej wyraźnie było czuć alkohol. Zapytana o dziecko kategorycznie zaprzeczała, aby przyszła tu ze swoim synkiem. Kilkukrotnie powtarzała, że 7-miesięcznego chłopczyka pozostawiła pod opieką babci.

Funkcjonariusze nie dali wiary jej zapewnieniom i sprawdzili pomieszczenia salonu gier. W jednym z nich zobaczyli śpiącego na łóżku, przykrytego kocem chłopczyka. Policjanci dopilnowali aby dziecko z salonu trafiło pod opiekę trzeźwej babci. Wykonując dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze przewieźli kobietę do komendy, gdzie sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie stanu jej trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkolu w organizmie.

Teraz 28-latce grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

(ASz/TM)

Powrót na górę strony