Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Podejrzany o kradzież samochodu w 2014 roku został zatrzymany

Kętrzyńscy policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży pojazdu z 2014 roku. Wówczas łupem sprawcy padł samochód marki Audi A4 zaparkowany na osiedlowym parkingu. Policjanci już następnego dnia odzyskali skradziony pojazd, który ukryty był na terenie Mławy. Jednak ustalenie sprawcy kradzieży okazało się nieco trudniejsze. Jednak funkcjonariusze nie przestali nad tym pracować. Wytrwałość przyniosła efekt w postaci ustalenia i zatrzymania podejrzanego. Wkrótce 39-latek odpowie przed sądem.

Do zdarzenia, które po blisko trzech latach pracy znajdzie wkrótce swój finał w sądzie, doszło we wrześniu 2014 roku. Wówczas kętrzyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pojazdu marki Audi A4 zaparkowanego na jednym z parkingów osiedlowych na terenie miasta. Właściciel wartość strat oszacował na kwotę 25 tys złotych.

W toku podjętych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji wKętrzynie już następnego dnia odzyskali skradziony pojazd, który był ukryty w jednym z wynajmowanych garaży na terenie Mławy. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali szczegółowe oględziny garażu, w którym był zaparkowany pojazd, zabezpieczyli również wszystkie ślady. Odzyskane auto zostało przekazane właścicielowi.

Policjantom prowadzącym w tej sprawie dochodzenie, nie udało się wówczas ustalić sprawcy, więc postępowanie umorzono. Jednak praca związana z ustaleniem podejrzanego wcale się nie skończyła. Funkcjonariusze dalej pracowali nad tą sprawą. Gromadzili i analizowali przy tym wszelkie informacje, mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego przestępstwa.

Wytrwałość przyniosła efekt – policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przestawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(EP/TM)

Powrót na górę strony