Elbląg: Włamywali się do altanek – zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Włamywali się do altanek – zostali zatrzymani

Kuchenki mikrofalowe, sprzęt sportowy oraz narzędzia ogrodnicze padały łupem dwójki włamywaczy: 23-letniego mężczyzny i 27-letniej kobiety. Policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów. Teraz ustalają ich właścicieli, a zatrzymani włamywacze wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Włamania do altanek i i kradzież wszystkiego to da się sprzedać. Tak od końca 2017 roku działali Andrzej D. i Żaneta W. Najczęściej „odwiedzali” ogrody działkowe w okolicach ulic: Malborskiej, Kościuszki, Lotniczej i Okrężnej w Elblągu. To stamtąd pozyskiwali najwięcej przedmiotów, włamując się do ogrodniczych altanek. Wśród skradzionych przedmiotów najliczniejszą grupę stanowiły narzędzia ogrodnicze, sprzęt grający, sportowy oraz sprzęt AGD. Przedmioty te sprzedawali w elbląskich lombardach.

  • Zabezpieczone przedmioty #1
    Zabezpieczone przedmioty #1
  • Zabezpieczone przedmioty #2
    Zabezpieczone przedmioty #2
  • Zabezpieczone przedmioty #3
    Zabezpieczone przedmioty #3

Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych rzeczy. Para włamywaczy usłyszała już zarzuty. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Kobieta nie była notowana natomiast 23-latek był już wcześniej karany m.in. za włamania i posiadanie narkotyków.

(KN/TM)

 

Powrót na górę strony