Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Bez uprawnień, bez oświetlenia, bez kasków – niebezpieczna i nieodpowiedzialna przejażdżka nastolatków

Dzielnicowi z Prostek podczas obchodu zatrzymali do kontroli kierującego quadem. Pojazdem kierował… 14-latek, a pasażerem był 17-latek. Jak tłumaczył nieletni kierujący - chciał się jedynie przejechać z kolegą. Niestety - nie miał do tego uprawnień, pojazd nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony. Nastolatkowie nie mieli także wymaganych kasków ochronnych. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Patrol dzielnicowych z gminy Prostki podczas obchodu rejonu służbowego, wczoraj (05.02.2017) po godz. 21:00 zauważył jadącego po jezdni quada. Pojazd był bez tablic rejestracyjnych i bez oświetlenia. Dzielnicowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Wtedy okazało się, że quadem kieruje 14-latek. Chłopak jechał z 17-letnim pasażerem. Obaj nie mieli kasków ochronnych.

Nie było to jedyne przewinienie nastolatka. Jak ustalili policjanci podczas kontroli, 14-latek nie posiada również uprawnień do kierowania, a pojazd nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Policjanci przekazali małoletnich pod opiekę rodziców i zabezpieczyli pojazd. Sprawa znajdzie finał w miejscowym sądzie rodzinnym i nieletnich.

(AKdN/TM)

Powrót na górę strony