Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Pijana 16-latka kierowała osobowym audi

Piscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Jak się okazało kierowcą pojazdu była 16-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieletnia znajduje się w stanie nietrzeźwości. Miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz losem 16-latki zajmie się sąd rodzinny. Odpowiedzialności nie uniknie również kolega dziewczyny, który pozwolił kierować nietrzeźwej nieletniej pojazdem.

 

Dzisiejszej nocy (03.02.2017r) tuż przed godziną 01:00, policjanci z Komisariatu w Białej Piskiej na trasie Kaliszki – Orłowo, zauważyli stojący na środku drogi pojazd audi. Kiedy chcieli podjechać bliżej, pojazd ruszył, a po chwili się zatrzymał. Taki sposób poruszania się wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd. Za kierownicą siedziała młoda dziewczyna, która jak się okazało miała 16 lat. Mieszkanka Pisza, oczywiście nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż w tym wieku zabraniają tego przepisy. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od nieletniej alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Młoda dziewczyna przyznała się policjantom, że wcześniej wypiła dwa piwa, a alkohol kupił jej kolega, który był pasażerem pojazdu. 20-letni mężczyzna-pasażer powiedział, że pozwolił się przejechać koleżance, gdyż ta go o to poprosiła. Jak się okazało pasażer był trzeźwy.

Teraz sprawą nastolatki zajmie się sąd rodzinny. Natomiast 20-letni mieszkaniec Białej Piskiej, zostanie ukarany mandatem karnym za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania autem oraz za dostarczenie osobie nieletniej napoju alkoholowego co stanowi przestępstwo z art. 208 kk. Za powyższe prawo przewiduję karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Mb/kw

Powrót na górę strony