Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Jechał bez uprawnień i po wpływem środków odurzających. 18- latek w rękach olsztyńskich wywiadowców

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 18- latka, przy którym znaleźli marihuanę. Ponadto, młody mieszkaniec miasta znajdował się pod wpływem środków odurzających i w takim stanie, bez wymaganych uprawnień kierował pojazdem.

Wczoraj (02.02) około godz. 22:00 na ul. Pstrowskiego policyjni wywiadowcy zauważyli jadącą z nadmierną prędkością alfę romeo. Auto miało zaparowane szyby, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zatrzymali go do kontroli. W środku siedziało czterech młodych mężczyzn. Policjanci od razu wyczuli zapach marihuany z wnętrzna pojazdu. Również wygląd i sposób mówienia 18- letniego kierowcy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Jak oświadczył funkcjonariuszom, przed rozpoczęciem jazdy palił marihuanę. Wywiadowcy podejrzewali również, że młody mężczyzna może posiadać przy sobie substancje zabronione. W wyniku przeszukania jego pojazdu znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się również, że 18- letni kierowca nie posiada  uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pobrana została od niego również krew do badań.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli badania potwierdzą obecność zabronionych substancji w organizmie mężczyzna odpowie też za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem środka odurzającego.

 

(ab/rj)
 

Powrót na górę strony