Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda, Kętrzyn: W pracy, w domu, w garażu, w samochodzie – zatrzymani do odbycia kary

Dobra rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Ostroda: Prosto z pracy za kraty

Wczoraj (31.01.2017) ostródzcy policjanci zatrzymali poszukiwanego 24-latka. Został on zatrzymany w firmie, w której pracował od pewnego czasu. Mężczyzna za popełnione przestępstwa trafił wcześniej do aresztu. Następnie po wykonaniu części zasądzonej mu kary, warunkowo został zwolniony. Jednak w czasie tzw. próby popełnił kolejne przestępstwo - prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gminy Ostróda prosto z pracy zgodnie z decyzją sądu powrócił na najbliższe miesiące do zakładu karnego.

Kętrzyn, Korsze: Cztery osoby poszukiwane zatrzymane przez policjantów

Również policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Korszach zatrzymali wczoraj poszukiwanego. Około godz. 12:30 funkcjonariusze na ul. Skłodowskiej zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. Przy legitymowaniu tej osoby przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. 53-letni obywatel Białorusi poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za przestępstwo kradzieży, której dokonał w 2015 roku. Zgodnie z nakazem sądu mężczyzna został zatrzymany, a następnie trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższy okres 3 miesięcy.

Do kolejnego zatrzymania doszło również wczoraj około godz. 13:00 w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn. Tu z kolei dzielnicowi podczas obchodu rejonu zauważyli ukrywającego się mężczyznę wykonującego prace remontowe garażu. Był on poszukiwany przez sąd za kradzieże dokonywane kilka miesięcy wcześniej. Jeszcze tego samego dnia 38-latek trafił do aresztu, gdzie czeka go kara 51 dni pozbawienia wolności.

Często bywa tak, że osoby, które unikają kary za wcześniejsze przewinienia, próbują ukryć się w niewielkiej społeczności. Dzięki znajomosci rejonu służbowego i skutecznej pracy dzielnicowych, prędzej czy później poszukiwani trafiają do zakładów karnych i aresztów śledczych.

Dzisiejszej nocy - chwilę po północy - funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego na ul. Pocztowej w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4. W trakcie legitymowania podróżujących w nim osób okazało się, że pasażerem jest 16-latek poszukiwany od dłuższego czasu przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Chłopak został zatrzymany i początkowo trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a następnie zostanie doprowadzony do wyznaczonej przez sąd placówki. 16-latek trafił do ośrodka m.in. za liczne kradzieże, niszczenie mienia oraz niewywiązywanie się z obowiązku szkolnego.

Kilka godzin później – dziś około godz. 10:30 - policjanci z Korsz w jednej z miejscowości tej gminy zatrzymali 31-latkę. Kobieta również była poszukiwana przez miejscowy sąd za przestępstwo pobicia innej osoby w 2015 roku. 31-latka zgodnie z decyzją sądu trafi do Aresztu Śledczego w Ostródzie, gdzie spędzi 101 dni za kratkami.

(JK/EP/TM)

Powrót na górę strony