Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Pijany i bez uprawnień jechał nocą z małymi dziećmi. Został zatrzymany

Pijany, bez prawa jazdy, bez dokumentów auta, z czwórką małych dzieci bez fotelików – tak podróżował autem 22-letni ełczanin. Mężczyzna został w nocy zatrzymany przez patrol drogówki zanim doprowadził do tragedii na drodze. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ełckiej komendy dzisiejszej nocy (31.01./01.02.2017) tuż przed północą zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat. Za kierownicą siedział młody mężczyzna, od którego policjanci wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

To nie jedyne przewinienie jakiego dopuścił się młody ełczanin. Okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy, nie miał także wymaganego dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC auta. Ponadto przewoził w samochodzie sześcioro pasażerów, w tym czworo małych dzieci, z których żadne nie było zapięte w wymagany fotelik ochronny. Wszyscy wracali do domu z wesela znajomych.

Nie tylko kierujący autem 22-latek został ukarany podczas tej interwencji. Policjanci nałożyli mandat karny także na 25-letnią pasażerkę, za to, że dopuściła do kierowania pojazdem osobę niemającą wymaganych uprawnień.

Policjanci auto przekazali do dyspozycji wskazanej przez posiadacza trzeźwej osobie, zakazując jednocześnie dalszej jazdy.

22-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia

(AKdN/TM)

Powrót na górę strony