Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Spotkanie policjantów z uczniami w trosce o bezpieczeństwo podczas ferii

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z terenu powiatu działdowskiego podczas nadchodzących ferii, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2017” prowadzą szereg spotkań z uczniami lokalnych szkół. W jednym ze spotkań brali udział wychowankowie Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie.

Ferie zimowe na terenie naszego województwa zaplanowane są w terminie od 23 stycznia do 5 lutego. Jak co roku cześć młodzieży szkolnej będzie korzystać z zorganizowanych form wypoczynku z zapewnioną opieką kompetentnych osób. Jednak większość dzieci pozostanie w miejscu swojego zamieszkania, gdzie ich bezpieczeństwo może być zagrożone z uwagi na niedostateczny ze strony opiekunów, nadmiar wolnego czasu, lekkomyślność, brawurę i nudę.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie we wtorek i środę (17-18.01.2017) uczestniczyły w spotkaniach z wychowankami Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie. Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom zasady, których powinny przestrzegać podczas nadchodzącego wypoczynku.

  • Spotkanie w Dzialdowie #1
    Spotkanie w Dzialdowie #1
  • Spotkanie w Dzialdowie #2
    Spotkanie w Dzialdowie #2
  • Spotkanie w Dzialdowie #3
    Spotkanie w Dzialdowie #3

Wśród nich znalazły się przestrogi, aby nie wchodzić na lód zamarzniętych jezior, stawów, jak również nie zjeżdżać na sankach z pagórków znajdujących się przy drogach czy rzekach, gdyż możemy wpaść pod koła samochodu czy też pod ciężarem naszego ciała lód może się załamać.

Przestrzegały również, aby nie rzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody. Taka śnieżka może wystraszyć kierowcę, czy też wybić szybę w samochodzie, co może być powodem wypadku.

Wychowankowie placówki zgodnie przyznali rację policjantkom, że nie wolno rzucać w nikogo zbitymi śnieżkami, czy też śnieżkami z kamieniem, gdyż taką śnieżką można zrobić komuś krzywdę.

Na zakończenie spotkania dzieci obiecały policjantkom, że zawsze będą mówić rodzicom o miejscu swoich zabaw oraz nie będą rozmawiać z osobami obcymi.

(MP/TM)

Powrót na górę strony