Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zmiany w organizacji ruchu w związku z oddaniem kolejnego odcinka DK 7

Kierowcy poruszający się DK 7 w okolicach Ostródy muszą zachować szczególną ostrożność i bacznie przyglądać się oznakowaniu na drodze. Wykonawcy robót drogowych w tym miejscu rozpoczynają planowane przełożenie ruchu z drogi krajowej DK7 na jedną jezdnię nowo projektowanej drogi ekspresowej. Zostanie otwarty przejazd na osiedle Plebiscytowe ulicą Olsztyńską. Policjanci apelują o rozwagę i skupienie na drodze w związku ze zmianą organizacji ruchu.

Na środę (18.01.17) zaplanowano zmiany w organizacji ruchu w związku z oddaniem kolejnego odcinka nowo projektowanej drogi ekspresowej. Jak informuje firma Budimex przełożenie ruchu nastąpi w miejscu obecnie istniejącego tymczasowego ronda w okolicy stacji paliw Shell (DK7 km 149+350) skąd kierowcy zostaną przekierowani na lewą nitkę nowo wybudowanej drogi ekspresowej.

Nową drogą dojedziemy do drogi objazdowej za miejscowością Górka (na wysokości zjazdu na Worniny) i tam ponownie włączymy się do ruchu w ciągu starej drogi krajowej DK7 (km 154+400).

Jutro zostanie również otwarty przejazd na osiedle Plebiscytowe ul. Olsztyńską.

W wyniku wprowadzenia zmian w organizacji ruchu zamknięty zostanie odcinek drogi krajowej od istniejącego tymczasowego ronda przy Arenie Ostróda (Wylot w kierunku Warszawy) do Miejscowości Górka (DK7 km ~152+750) .

Dojazd do miejscowości Górka oraz OSI będzie możliwy od strony Warszawy, przy włączeniu nowej drogi w starą drogę krajową DK7 za miejscowością Górka.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu policjanci apelują do kierowców o rozwagę i szczególną ostrożność przy poruszaniu się i zjazdach na nowe odcinki drogi. Przypominamy o tym, że należy zwracać uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne uwzględniające zmiany. W miejscach zmian należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli ruchu drogowego.

(AK/TM)

Powrót na górę strony