Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Chcieli wyłudzić pożyczkę na sfałszowane zaświadczenie, przy okazji towarzysząca im kobieta odpowie za wykroczenie skarbowe

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku przestępstwa, jakim jest usiłowanie oszustwa. Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą KMP w Olsztynie zatrzymali ich, gdy ci chcieli wyłudzić pożyczkę gotówkową przedstawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Podczas wykonywania z nimi czynności, m.in. w samochodzie, którym przyjechali zabezpieczono papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, do których posiadania przyznała się towarzysząca im kobieta.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali wczoraj około godziny 16.00 na ul. Kopernika dwóch mężczyzn próbujących wyłudzić pożyczkę gotówkową. Rafał C. oraz Sebastian W. przedstawili w jednej z placówek sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach by wyłudzić 5.000 złotych.

Obaj mieszkańcy powiatu olsztyńskiego jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Grożą im kary nawet 8 lat więzienia. 

Podczas wykonywania z nimi czynności, policjanci m.in. w samochodzie, którym przyjechali podejrzani znaleźli i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wyroby tytoniowe ukryte były w nadkolu, do których posiadania przyznała się towarzysząca im kobieta. Również w jej mieszkaniu policjanci znaleźli nielegalny tytoń. W sumie  zabezpieczonych zostało ponad 450 paczek nielegalnych papierosów. W najbliższym czasie Natalia W. odpowie za wykroczenie skarbowe. 

mp/in

Powrót na górę strony