Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk/Morąg: Nietrzeźwy motorowerzysta uderzył w barierki ochronne, a pijany kierowca dachował i jazdę zakończył na poboczu

W pierwszym przypadku 47-letni kierowca motoroweru, na prostym odcinku drogi stracił panowanie na swoim pojazdem, uderzył w barierki, a potem w hydrant. Mężczyzna śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Wstępne badanie wykazało, że jest pod wpływem alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca swoją jazdę zakończył dachowaniem na poboczu.

Ełk:

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w Milewie, gm. Kalinowo około godziny 8:30. Jak ustalili policjanci, 47-letni kierowca motoroweru na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad jednośladem, w wyniku czego zjechał na pobocze, uderzając w barierki ochronne, a następnie w hydrant. Mężczyzna doznał otwartego złamania nogi i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.
Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca był nietrzeźwy. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

Morąg:

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na jednej z dróg w gminie Małdyty. Policjanci zostali wezwani do kolizji. Na miejscu policjanci ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia, z których wynika, że 22-latek nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych  w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Wcześniej zjechał na przeciwległy pas ruchu  i uderzył w krawężnik. Na szczęście kierowcy nic poważniejszego się nie stało.

Mężczyzna został przebadany przez funkcjonariuszy na zwartość alkoholu w organizmie i okazało się, że miał ponad 0,5 promila.

Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

andk/jk/kw

Powrót na górę strony