Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Byli poszukiwani, zostali zatrzymani

Olsztyńscy poszukiwacze wspólnie z wywiadowcami zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany trzema listami gończymi. Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Reszel. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu zatrzymania wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za kradzieże. Morąscy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 50-latka.

Olsztyn:

Olsztyńscy policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób ustalili, że w jednym z mieszkań przy ul. Pana Tadeusza może przebywać 23-latek poszukiwany trzema listami gończymi wydanymi przez sądy rejonowe w Olsztynie i Ostródzie. Mężczyzna ma na swoim koncie kradzież z włamaniem oraz kilkukrotne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Decyzją sądu 23-latek najbliższe 4 lata ma spędzić w zakładzie karnym.
Gdy policjanci weszli wczoraj wieczorem do wytypowanego mieszkania, kobieta zamieszkująca pod tym adresem oświadczyła że jest sama. Po sprawdzeniu pomieszczeń okazało się jednak zupełnie inaczej. Poszukiwany mężczyzna ukrył się w kuchni, w szafce pod zlewem.

 

Kętrzyn:


Dzisiaj o godz. 06.15 kętrzyńscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gm. Reszel . Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu zatrzymania wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za kradzieże. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Drzwi od domu otworzyła matka, która twierdziła, że syna nie ma w mieszkaniu.  Policjanci byli przekonani, że kobieta kłamie. Podczas przeszukania strychu funkcjonariusze zauważyli stojącą przy ścianie szafkę z niedomkniętymi drzwiczkami. Niestety 22 –latek  nie przewidział, że policjanci odkryją jego „kryjówkę”.  Po odsunięciu mebla od ściany oczom zdumionych policjantów ukazała się dziura, a w niej skulony poszukiwany mężczyzna. Mieszkaniec gm. Reszel został  zatrzymany. Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna zostanie doprowadzony do zakładu karnego gdzie odbędzie zasądzoną karę 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Morąg: 

50-latek wiedząc, że jest poszukiwany rzadko bywał w miejscu zamieszkania, pracował dorywczo, wyjeżdżał w różne zakątki kraju. Mężczyzna przed zasądzoną przez sąd karą ukrywał się od kilku miesięcy. Za poszukiwanym było wydane postanowienie o ustaleniu miejsca pobytu, a w ostatnim czasie list gończy. Wczoraj policjanci go zatrzymali. 50-latek miał zasądzoną karę pozbawienia wolności za alimenty i namawianie oraz pomoc  w popełnieniu przez inne osoby oszustwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Braniewo:

Jeden dzień potrzebny był, aby ustalić miejsce przebywania dwóch poszukiwanych przez sąd mężczyzn. 48-letni mieszkaniec Braniewa został zatrzymany przez policjantów w jednym z mieszkań na terenie miasta. Poszukiwany był listem gończym za oszustwa i nie płacenie alimentów. Jeszcze tego samego dnia został osadzony w zakładzie karnym.

Za drugim mężczyzną, 24-letnim mieszkańcem gm. Braniewo, sąd wydał nakaz w związku z nieuiszczeniem 100 zł grzywny za wyłudzenie przejazdu miejskimi środkami komunikacji . Wizyta policjantów odświeżyła 24-latkowi pamięć, który w obecności funkcjonariuszy wpłacił grzywnę i  w ten sposób uniknął więzienia.

Powyższy przykład pokazuje, że warto pamiętać, iż każdągrzywnę nałożoną przez sąd należy opłacić.  Próby niezapłacenia kary, ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości mogą zakończyć się wizytą policyjnego patrolu.

 

 

(mp/md/jk/kz/rj)

Powrót na górę strony