Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz/Ełk: Policjanci i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu rozmawiali z rodzicami na temat narkotyków i dopalaczy

Już od trzech lat piscy policjanci realizują wojewódzki program profilaktyczno – edukacyjny „ Zanim będzie za późno”. Jego celem jest przeszkolenie możliwie jak największej liczny rodziców w kwestii zagrożeń związanych z sięganiem przez młodzież po narkotyki i dopalacze. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku po raz drugi odbyła się debata społeczna Zagrożenia w środowisku młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy.

Pisz:

Od trzech lat na terenie województwa warmińsko – mazurskiego realizowany jest program profilaktyczno – edukacyjny „Zanim będzie za późno”. Podstawowym jego założeniem jest dotarcie do jak największej liczby rodziców oraz zachęcenie ich do współpracy tak, aby wspólnie działać na rzecz młodzieży zagrożonej zjawiskiem narkomanii i dopalaczy.
W realizację tego programu bardzo aktywnie włączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Do współpracy zapraszają różne podmioty mi.n.: przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piszu.
Od początku wdrożenia programu „Zanim będzie za późno” piscy policjanci, wspólnie z pracownikami innych podmiotów, przeprowadzili w szkołach naszego powiatu 31 spotkań, w których wzięło udział ponad 1000 rodziców. Tylko w tym roku funkcjonariusze, przeprowadzili 10 prelekcji z rodzicami, w których uczestniczyło ponad 350 rodziców.
W minionym tygodniu policjantka wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu, panią Agnieszką Karmowską, na temat dopalaczy i narkotyków rozmawiały z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem - Nidzie oraz z Zespołu Szkół w Dąbrówce.
W ramach programu „Zanim będzie za późno” rodzice zdobywają wiedzę na temat narkotyków i dopalaczy. Dowiadują się m.in.: jakie skutki zdrowotne i prawne niesie zażywanie środków odurzających, jakie symptomy mogą świadczyć o tym, że dziecko sięga po te substancje oraz, gdzie można szukać pomocy. Oprócz wiedzy teoretycznej rodzice mogą obejrzeć walizeczkę, w której zgromadzone są poglądowe środki odurzające oraz akcesoria służące do ich zażywania.
Program „Zanim będzie za późno” będzie kontynuowany w przyszłym roku.

 

 

 

Ełk: Debata społeczna poruszająca tematykę zagrożeń w środowisku młodzieży zwłaszcza zażywania narkotyków i dopalaczy


W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku po raz drugi odbyła się debata społeczna Zagrożenia w środowisku młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy. Spotkanie wspólnie z policjantami poprowadził terapeuta, który zwrócił uwagę psychologiczne aspekty zażywania narkotyków.

 

Ełk:

Policjanci zorganizowali wczoraj (15.12.2016r.) debatę społeczną w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku, poruszającą tematykę zagrożeń związanych z narkotykami w środowisku młodzieży. Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród pracowników ośrodka z uwagi na to, że wiele z tych osób na co dzień pracuje z rodzinami, w których istnieje problem narkotykowy. W czasie spotkania terapeuta ds. uzależnień z Poradni Rodzinnej omówił, jakie mogą być objawy zażywania narkotyków oraz jak chronić dzieci i młodzież przez uzależnieniami. Policjanci poruszali tematykę związaną z odpowiedzialnością karną i zakresem działania policji w sprawach narkotykowych. Uczestnicy debaty mogli obejrzeć tablice poglądowe ukazujące różne rodzaje środków odurzających.
Debatę zakończyła rozmowa – poruszano najbardziej nurtujące odbiorców zagadnienia związane z narkomanią.

 

(as/akdn/rj)

Powrót na górę strony