Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda / Morąg: 17-latek odpowie za zdewastowanie przystanku

Policjanci kryminalni z Morąga zatrzymali nastolatka, który pomalował farbą wiatę przystanku autobusowego i zniszczył drewnianą barierkę. Funkcjonariusze szybko wpadli na trop 17-latka, który przyznał się do zniszczeń. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło tydzień temu (07.12.2016) w miejscowości położonej niedaleko Morąga. Policjanci o tym, że został zdewastowany przystanek dowiedzieli się w miniony poniedziałek. Zaraz potem przystąpili do ustalania faktów. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, zauważyli namalowane na ścianie napisy i uszkodzą drewnianą barierkę. Wartość strat została oszacowana na kwotę blisko 600 złotych.

Policjanci zbierając dowody w tej sprawie ustalili, że w proceder ten może być "zamieszany" 17-letni mieszkaniec powiatu. Wczoraj (13.12.2016) funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego nastolatka, który podczas przesłuchania przyznał się do do pomalowania przystanku i uszkodzenia barierki.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. 17-letni mieszkaniec odpowie za zniszczenie mienia, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)

Powrót na górę strony