Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Pijany i bez odblasków szedł niewłaściwą stroną jezdni

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec powiatu nidzickiego, którego w nocy zauważyli na jezdni policjanci. Mężczyzna był pijany i szedł niewłaściwą stroną jezdni. Nie miał żadnych elementów odblaskowych. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Dziś w nocy ok godz. 23:30 nowomiejscy policjanci patrolujący trasę pomiędzy miejscowościami Gwiździny-Mroczno zauważyli mężczyznę, który szedł w terenie niezabudowanym niewłaściwą stroną jezdni nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna był pijany i miał problem z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariuszom powiedział, że wraca z dyskoteki pieszo do domu ....oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów. Badanie trzeźwości wykazało, że 25-latek ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

 

Z uwagi na stan, w jakim się znajdował oraz fakt, iż jego zachowanie zagrażało bezpieczeństwu jego oraz innych osób, mieszkaniec powiatu niedzickiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

 

Przypominamy!

 

Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150- 200 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.


Polskie prawo od 31.08.2014 roku stanowi, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Powrót na górę strony