Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Kolizja dwóch autobusów. Kierowca jednego z nich był pijany

Policjanci pracowali na miejscu kolizji dwóch autobusów. Kierowca jednego z nich okazał się pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (09.12.2016) około godz. 11:30. Jadący ulicą Dworcową kierowca busa nie zachował należytej odległości podczas wykonywania manewru wyprzedzania autobusu miejskiego w wyniku czego pojazdy zderzyły się lusterkami.

Na miejsce skierowani zostali policjanci olsztyńskiej drogówki. Podczas kontroli trzeźwości obu kierowców okazało się, że siedzący za kierownicą busa mężczyzna jest pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto, kontrola dokumentów wykazała, że pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu- skończyła się ważność pozwolenia czasowego.

Na szczęście, na skutek zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce przyjechał również zmiennik pijanego kierowcy, dzięki czemu pasażerowie rejsowego autokaru mogli kontynuować swoją podróż.

 

Nieodpowiedzialny przewoźnik stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Policjanci nałożyli na niego również mandat i punkty karne za spowodowanie kolizji oraz poruszanie się pojazdem nie dopuszczonym do ruchu.

Ab/kw

Powrót na górę strony