Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Podczas zabawy andrzejkowej zdemolował wiejską świetlicę. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia

Policjanci wyjaśnili sprawę zniszczenia mienia w świetlicy wiejskiej w jednej z miejscowości na terenie piskiej gminy. O zdarzeniu policję powiadomił sołtys, który zauważył zniszczone drzwi do świetlicy, połamane plastikowe krzesełka i stoły, a na ścianie namalowany napis. Wartość strat wycenił na kwotę prawie 700 złotych. Policjanci ustalili, że sprawcą zniszczenia mienia jest 18-letni mieszkaniec tej miejscowości. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Sołtys jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz powiadomił policjantów o zdemolowaniu świetlicy wiejskiej. Jak ustalili funkcjonariusze, młodzież zorganizowała sobie tam zabawę andrzejkową bez wiedzy i zgody osób dorosłych. Do środka weszli przez drzwi wejściowe do piwnicy. Na imprezie bawiło się kilkanaście osób. Wśród nich był 18-latek, który zniszczył rzeczy znajdujące się w tym pomieszczeniu. Nastolatek połamał krzesła plastikowe i stoły, zniszczył drzwi wejściowe oraz namalował na ścianie brązową farbą duży napis. Sołtys wycenił wartość strat na kwotę blisko 700 złotych na szkodę Urzędu Miasta i Gminy Pisz.

 

  • Zniszczenia w świetlicy #1
    Zniszczenia w świetlicy #1
  • Zniszczenia w świetlicy #2
    Zniszczenia w świetlicy #2
  • Zniszczenia w świetlicy #3
    Zniszczenia w świetlicy #3

 

Zatrzymany w tej sprawie 18-letni mieszkaniec piskiej gminy przyznał się do postawionego mu zarzutu zniszczenia mienia. Nie kwestionował swojej winy. Nie potrafił jednak wytłumaczyć policjantom, dlaczego zniszczył sprzęty w świetlicy. Powiedział jedynie funkcjonariuszom prowadzącym sprawę, że tego dnia był pod działaniem alkoholu.

Nastolatkowi grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(ASz/TM)

Powrót na górę strony