Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: „Zanim będzie za późno”, czyli o bezpieczeństwie młodzieży z rodzicami i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policyjny profilaktyk spotkał się wczoraj z rodzicami w Zespole Szkół w Płoskini na pogadance dotyczącej niezwykle istotnego problemu jakim są dopalacze. Policjant wyczulał opiekunów na zagrożenie, z którym spotyka się młodzież. Funkcjonariusz przybliżył również rodzicom założenia i funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czym są dopalacze? Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami, które niosą ze sobą środki odurzające? Jak poznać, że moje dziecko jest pod działaniem niebezpiecznych substancji ? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali wczoraj przedstawiciel braniewskiej  policji. Przed problemem młodzieży zażywającej dopalacze staje coraz więcej rodziców i wychowawców. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do grupy rówieśniczej sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa.

 

Policjanci we współpracy z pedagogami szkolnymi docierają do szczególnego grona, grona rodziców, gdyż to oni najlepiej znają swoje dzieci, i to oni poprzez codzienny kontakt są w stanie najszybciej dostrzec, że z ich podopiecznym dzieje się coś złego. Wczorajsze spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę rodziców na temat symptomów zażywania niebezpiecznych substancji oraz wskazać sposób postępowania w przypadku pojawienia się tego problemu.

 

Na zakończenie wystąpienia zebranym zaprezentowano założenia i funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Każdy mieszkaniec wchodząc na stronę KMZB może wskazać lokalizację zagrożenia, które w ciągu najbliższych 5 dni zostanie objęte policyjną kontrolą. Aby skorzystać z KMZB należy wejść na dedykowaną jej zakładkę np. na stronie internetowej braniewskiej jednostki Policji.

 

 

AK

Powrót na górę strony