Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Listy gratulacyjne dla elbląskich i braniewskich policjantów

W elbląskiej komendzie miała miejsce uroczystość z udziałem insp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, podczas której szef policjantów z Warmii i Mazur wręczył funkcjonariuszom z Elbląga i Braniewa listy gratulacyjne od Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienia dostali policjanci za służbę podczas zabezpieczania Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO. Częsc policjantów otrzymała awanse na wyższe stopnie służbowe.

Listy gratulacyjne od ministra otrzymało 20 policjantów z Elbląga i 6 policjantów z Braniewa. W listach skierowanych do mundurowych minister podkreślił, że były to dwa największe wyzwania organizacyjne w kraju przed jakimi stanęły w tym roku polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Mariusz Błaszczak podkreślił w listach, że zarówno warszawski szczyt NATO, jak i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przebiegły sprawnie dzięki wzorowej pracy, fachowości i poświęceniu policjantów.

Listy gratulacyjne wręczył inspektor Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Podczas uroczystości Szef policjantów z Warmii i Mazur mianował także na wyższe stopnie służbowe dwóch policjantów z Elbląga oraz jednego policjanta z Braniewa.

(JS/TM)

Powrót na górę strony