Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, dobrowolnie poddał się karze

Mieszkaniec Susza dobrowolnie poddał się karze po tym, jak usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyznę czeka kara bezwzględnego pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz wpłacenie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 34 - latkowi. Funkcjonariusze podczas jednej z kontroli drogowych wyczuli od kierującego alkohol. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 34 – latek poruszał się samochodem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.
Teraz czeka go 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienie wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wpłacenie świadczenia pieniężnego w wysokości 10000 zł na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.  
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

(jk/rj)

Powrót na górę strony