Iława: Trzech nastolatków odpowie za napisy na ścianach - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Trzech nastolatków odpowie za napisy na ścianach

Kara ograniczenia wolności, grzywna, nawiązka bądź obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego – z takiego katalogu środków będzie mógł skorzystać sąd w sprawie trzech mieszkańcom powiatu iławskiego. Młodzi mężczyźni na kilku budynkach na terenie Iławy nanieśli napisy oraz rysunki bez zgody zarządzającego budynkiem.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał informację o naniesieniu napisów na jeden z budynków w Iławie. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie przyjęli zawiadomienie o wykroczeniu oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli także zapis z kamer monitoringu. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że nie był to jedyny budynek, który został pomalowany przez tych samych sprawców.

Policjanci wykonali oględziny zniszczonych ścian, przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli zapis z kolejnych kamer. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie sprawców. Okazali się nimi trzej 19–latkowie. Młodzi mieszkańcy powiatu iławskiego usłyszeli zarzuty.

Kodeks wykroczeń w art. 63a. § 1. mówi o tym, że „kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Zgodnie z § 2. w razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego”.

(JK/TM)

Powrót na górę strony