Mrągowo: Drogowy recydywista stracił prawo jazdy
Mrągowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu kierowcy, który stracił je, ponieważ doprowadził do zdarzenia drogowego. Najpierw uderzył w przydrożne drzewo, następnie wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym suzuki. Było to kolejne drogowe przewinienie tego kierowcy popełnione w ostatnich latach.
Wczoraj (09.11.2016) tuż przed godz. 6:00 rano oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Mragowo-Szestno. Policjanci którzy niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że doprowadził do niego 32-letni kierowca osobówki.
Mężczyzna jechał w kierunku Mrągowa i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie odbił się od niego i wjechał na pas ruchu przeznaczony dla przeciwnego kierunku jazdy. Tam uderzył w prawidłowo jadącego kierowcę innego auta zmierzającego w kierunku Szestna. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 35-latka oraz kierowcy drugiego samochodu - obaj byli trzeźwi.
Natomiast po sprawdzeniu danych sprawcy zdarzenia drogowego w policyjnych systemach okazało się, że ma on bogatą historię wykroczeń w ruchu drogowym.
W poprzednim roku otrzymał 500 złotych mandatu i 15 punktów karnych za wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych. Wcześniej także popełniał wykroczenia w ruchu drogowym, m.in. dwa razy przekroczył dozwoloną prędkość, trzykrotnie jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kilka lat wcześniej dopuścił się także przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania w stanie po spożyciu alkoholu.
Teraz mężczyzna ponownie poniesie konsekwencje popełnionego wykroczenia. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i narażenie innych osób na utratę życia lub zdrowia, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 35-latkowi prawa jazdy i skierowanie wniosku o jego ukaraniu do sądu.
Za to wykroczenie grozi kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.
(DK/TM)