Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Za szybko, bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Zatrzymany w czasie kontroli miejsca zagrożonego

Policjanci w trakcie pełnienia służby i sprawdzania miejsca oznaczonego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonywali pomiaru prędkości aut w Rogożu. Kierowca fiata dwukrotnie przekroczył prędkość przy szkole, jechał bez uprawnień, bez zapiętych pasów i pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (07.11.2016) nidziccy policjanci w ramach służby kontrolowali miejsce zagrożone w miejscowości Rogóż gm. Kozłowo. Osoba zgłaszająca wskazała na Krajowej Mapie Zagrożeń okolice szkoły, gdzie kierowcy mieli regularnie przekraczać dozwoloną prędkość.

Tuż przed godz. 9:00 funkcjonariusze zauważyli kierowcę fiata, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci ruszyli za nim chcąc zatrzymać go do kontroli. W tym czasie dokonali również kontroli prędkości tego pojazdu. Kierowca fiata przekroczył prędkość o 39 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalne było 40 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.

Kierującym okazał się być 31-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto w czasie kontroli jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka kara pieniężna. 31-latek będzie również odpowiadał za kierowanie autem bez uprawnień. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny oraz zakazu prowadzenia pojazdów.

Przypominamy!

14 września 2016 r. w naszym województwie została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to interaktywna strona, za pomocą której możemy przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w naszej okolicy. Prezentowane na mapach informacje uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw, wykroczeń jak i zagrożeń, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Obsługa „Mapy” dostępnej na stronach internetowych jednostek Policji została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.
Przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednia reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Na terenie powiatu nidzickiego od początku funkcjonowania „Mapy” zgłoszono 44 miejsca zagrożone. Najczęściej są to zgłoszenia dotyczące złego parkowania pojazdów, przekroczenia prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Na chwilę obecną zostało potwierdzonych 6 takich zgłoszeń.

(ID/TM)

Powrót na górę strony