Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Areszt wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój

Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni przewrócili pokrzywdzonego, wielokrotnie uderzali go po twarzy i ukradli mu m.in. dwa telefony komórkowe, głośnik bezprzewodowy, nośnik pamięci i dowód osobisty.

W piątek (28.10.16 r) oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji, otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju, który miał miejsce w Lipinkach. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że tuż przed północą został przewrócony na ziemię przez dwóch mężczyzn, którzy uderzali go po twarzy i doprowadzając do stanu bezbronności ukradli mu m.in. dwa telefony komórkowe, głośnik bezprewodowy, nośnik pamięci, papierosy oraz dowód osobisty.

Na miejscu tego zdarzenia pracowali nowomiejscy policjanci, którzy przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Zaledwie kilka godzin później policjanci ustalili i zatrzymali dwóch meżczyzn podejrzanych o dokonanie tego rozboju.

Funkcjonariusze, po zgromadzeniu materiału dowodowego wystąpili wspólnie z prokuratorem, z wnioskiem o areszt wobec 25 i 27-latka. Jeszcze tego samego dnia postanowomieniem Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim obaj mężczyźni otrzymali środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące mieszkańcy gminy Biskupiec spędzą za kratami. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Lm/Kw

Powrót na górę strony