Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Zatrzymany za posiadanie broni bez zezwolenia

Giżyccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał broń gazową. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 12 sztuk amunicji do broni palnej. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, mężczyzna odpowie przed sądem. Wobec mężczyzny, prokurator już zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z zespołu operacyjno – rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, ustalili, że mężczyzna pochodzenia polskiego, który od wielu lat mieszka w Niemczech, a obecnie przebywa w Giżycku może posiadać broń palną bez wymaganego zezwolenia.

 

Czynności podjęte w tej sprawie doprowadziły do zatrzymania mężczyzny.

 

W miniony czwartek (27 października 2016 r.) kryminalni na jednej z ulic w Giżycku zatrzymali samochód, którym mógł poruszać się mężczyzna podejrzany o posiadanie broni bez zezwolenia. Podczas przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli broń gazową kaliber 9 mm oraz zabezpieczyli 12 sztuk ostrej amunicji. Zabezpieczone przedmioty trafiły do depozytu, a zatrzymany mężczyzna do policyjnego aresztu.

 

Zatrzymany to 26-letni Mateusz N. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się, że broń i amunicja należą do niego. Mieszkaniec sąsiedniego kraju, usłyszał już zarzuty posiadania broni bez wymaganego zezwolenia.

 

W piątek (28 października 2016 r.) 26 – latek został doprowadzony do prokuratury w Giżycku, gdzie prokurator po przesłuchaniu mężczyzny i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego poręczenia majątkowego w kwocie 2000 złotych.

 

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

 

Ich/Kw

Powrót na górę strony