Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Śmiertelny wypadek na obwodnicy Olecka

Oleccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na obwodnicy Olecka. Pasażer samochodu m-ki VW Golf poniósł śmierć na miejscu.

W środę około godz. 11.50 oficer dyżurny oleckiej policji został powiadomiony o wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej K65 z drogą woj. W655 Olecko- Giżycko(obwodnica Olecka). Natychmiast na miejsce skierowano patrol drogówki. Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że  kobieta kierująca volkswagenem, jadąc obwodnicą od strony Gołdapi  na skrzyżowaniu Olecko - Giżycko chciała skręcić w lewo w stronę Olecka. W tym czasie po przeciwnej stronie na lewoskręcie stała ciężarówka, oczekując na możliwość przejazdu w stronę Giżycka  prawdopodobnie zasłaniając ciężarówkę m-ki Scanię z naczepą, która jechała od strony Ełku w stronę Gołdapi. Kierująca Golfem uznając że doga jest bezpieczna wjechała na skrzyżowanie wprost pod jadącą prawidłowo ciężarówkę. Na miejscu zginął pasażer volkswagena, a druga pasażerka i kierowca trafili do szpitala. Jak ustalono kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Teraz pod nadzorem prokuratora prowadzone będzie śledztwo, które  wyjaśni  szczegółowe okoliczności i przebieg  wypadku.

Jest to drugi śmiertelny wypadek w tym miejscu od 2013 roku, gdy obwodnicę oddano do użytku.

Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach szczególnie w okresie zbliżającego się długiego weekendu związanego z obchodami  święta Wszystkich Świętych.

 

(dp/rj)

Powrót na górę strony