Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Pomożemy dotrzeć do celu. Policjanci gotowi do działań „ Znicz”

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny, pełen zadumy czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobie tych, którzy odeszli ale są na zawsze w naszych sercach, i w ten sposób uczcić ich pamięć. Tradycyjnie w tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu.

Policjanci pomogą.

Od najbliższego piątku (28 października) do wtorku  ( 2 listopada) na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe. Pomogą, poinformują i zadbają o to, by na drogach naszego województwa było bezpiecznie.

Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca- pieszy.

Jak bezpiecznie dotrzeć do celu i wrócić do domu?

Co roku o tej porze policjanci proszą kierowców o zwiększoną uwagę, koncentrację i ostrożność. Natężenie ruchu będzie duże, w trasy wyruszą tacy kierowcy, którzy nieczęsto siadają za kierownicą. Co  pozwoli bezpiecznie  dotrzeć do celu?

  1. Do każdej podróży należy się przygotować. Przemyśleć trasę, rozplanować czas przeznaczony na podróż
  2.  Zadbać o stan auta, sprawdzić oświetlenie, ogumienie wycieraczek, w sposób przemyślany rozmieścić bagaże.
  3. Podczas dalekich podróży należy pamiętać o przerwach regeneracyjnych.
  4. Nie należy się śpieszyć.
  5. Za kierownicą trzeba zachować bezwzględną trzeźwość,  stosować się do przepisów ruchu drogowego.
  6. W tych szczególnych dniach nie należy „ jeździć na pamięć”. W wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Informacje o zmianach będą dostępne na stronach internetowych Policji.

 

Czy na pewno autem?

Doskonałą alternatywą do podróżowania autem jest transport publiczny. Środkami komunikacji publicznej w tym okresie dojedziemy bezpośrednio do cmentarza. Zamiast tracić nerwy na drodze czy szukając miejsca do prawidłowego zaparkowania pojazdu będziemy mogli skupić się na kontemplacji i wspomnieniach o bliskich.

Jesienna aura nie sprzyja pieszym

Na każdy popołudniowy i wieczorny spacer zabierzmy odblaski. Używanie elementów odblaskowych powinno być naturalne- to nie tylko obowiązek prawny, ale także obowiązek dbania o życie własne i innych. Podczas działań policjanci będą zwracać uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych ale także samych pieszych. Pamiętajmy, że rozsądek ratuje życie.

Kierowcom sprzyja policjant kierujący ruchem

Policjanci ruchu drogowego podejmą  ręczną  regulację ruchem w miejscach, gdzie będzie taka potrzeba. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji należy bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów, których zadaniem jest upłynnienie ruchu. Tych, którzy chcą przypomnieć sobie co oznaczają polecenia i sygnały  wydawane przez policjantów kierujących ruchem zachęcamy do lektury i obejrzenia materiału na naszej stronie internetowej.

W policyjnych statystykach…

Wzmożone natężenie ruchu na drogach regionu, pośpiech i niepotrzebny stres wpływają na fakt, że co roku początek listopada zapisuje się w policyjnych statystykach większą liczbą zdarzeń drogowych. Policjanci naszego regionu są doskonale przygotowani na zapewnienie bezpieczeństwa podczas pierwszych listopadowych dni, jednak zdecydowanie więcej leży po stronie użytkowników dróg.

Dlatego warto przemyśleć rady policyjnej drogówki. Razem możemy sprawić, że będzie to najbezpieczniejszy Dzień Wszystkich Świętych.

Data/ Rok

Liczba Wypadków

Liczba Zabitych

Liczba Rannych

Liczba Kolizji

Liczba ujawnionych nietrzeźwych

2014

28.10.2014

3

0

3

38

6

29.10.2014

4

0

4

41

6

30.10.2014

8

2

10

36

12

31.10.2014

3

0

6

50

8

01.11.2014

5

0

8

37

13

02.11.2014

5

1

7

31

23

RAZEM

28

3

38

233

68

 

 

2015

28.10.2015

2

1

1

40

5

29.10.2015

1

0

1

47

4

30.10.2015

4

2

8

64

11

31.10.2015

7

0

9

40

8

01.11.2015

2

0

2

33

8

02.11.2015

2

0

4

50

11

RAZEM

18

3

25

274

47

 

Zmiana organizacji ruchu drogowego w regionie podczas akcji "ZNICZ 2016"

 

BARTOSZYCE

Od 28. października od godz.15:00 do dnia 02. listopada do godz. 7:00 będzie obowiązywała tymczasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie Cmentarzy Komunalnych w Bartoszycach przy ulicy Kętrzyńskiej oraz Leśnej. Zmiany dotyczą m.in.:

-ul. Konopnickiej, Leśnej oraz Poprzecznej na całej długości ustawione będą znaki "zakaz zatrzymywania "
- parkowanie dozwolone będzie tylko w miejscach oznaczonych odpowiednimi znakami

- wyjazd z ulicy Leśnej do centrum miasta w przypadku utrudnień na skrzyżowaniu ul.Kętrzyńska-Konopnickiej będzie odbywał się ulicą Poprzeczną w kierunku ulicy Przemysłowej oraz ulicą Kolejową - Kajki – Drzewna – Orzeszkowej – Grota Roweckiego, objazd nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI

- na parkingu przy cmentarzu na ul. Leśnej zostanie wydzielone stanowisko

dla autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI, ruch samochodów i parkowanie będzie dozwolone na pozostałych miejscach oznaczonych znakami pionowymi „Parking”, taśmą zostaną odgrodzone miejsca, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania pojazdów,

- na ul.Kętrzyńskiej parkowanie pojazdów będzie możliwe na parkingu sklepu "Lidl", "MediaExpert" oraz innych dozwolonych miejscach.

 

BRANIEWO

Na ulicy Olsztyńskiej, po jej lewej stronie (w kierunku Płoskini) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

Ulica Morska wyłączona będzie z ruchu kołowego od ulicy PCK do skrzyżowania z ulicą Wileńską. Wjazd na tę ulicę przewidziany jest jedynie dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz osób niepełnosprawnych.

Na ulicy Elbląskiej nie wolno będzie zatrzymywać się po prawej stronie drogi, patrząc w kierunku Elbląga (pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela).

 

DZIAŁDOWO

Na terenie powiatu działdowskiego zostaną ustawione dodatkowe znaki w miejscowości Turza Wielka za cmentarzem, jadąc w kierunku miejscowości Gralewo (po prawej stronie), które wprowadzą zakaz zatrzymywania się pojazdów na tym odcinku.

 

ELBLĄG

W Elblągu w najbliższych dniach wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w okolicach dwóch elbląskich cmentarzy. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego odwiedzających groby o zapoznanie się ze zmianami.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA:

1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od dnia 28 października od godz. 22., przez całą dobę 29, 30, 31 października a 1 listopada do godz. 22. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM , Cleaner sp. jw.) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru jasno zielonego), które wydał Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

2) ul. Chrobrego w dniu 01.11.2016

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie ruch jednokierunkowy (od ronda do Góry Chrobrego) i możliwość parkowania z lewej strony na jezdni.

3) ul. Tczewska (od strony ul. Chrobrego) w dniu 01.11.2016 będzie ulicą bez przejazdu.

4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

5) wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

• parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

• ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1) od piątku 28 października od godz. 22. do wtorku 1 listopada do godz. 22. ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego.

2) w sobotę, niedzielę, poniedziałek (29, 30, 31 października 2016) ruchem na ul. Łęczyckiej kierować będzie Policja (należy liczyć się z czasowym utrudnieniem i możliwością czasowego zamknięcia ruchu).

3) we wtorek 1 listopada od godz. 6. do godz. 18. ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej

b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, Cleaner sp. jw.)

d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, tel. 55 234 15 16 (kolor czerwony).

e) mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)

4) dla pozostałych pojazdów (w tym również dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się) dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22

5) w dniach 29, 30 października i 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/Saperów będą wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować Policja.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

• ul. Łęczycka (1 listopada - wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22) .

• parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.

• Parkingi gruntowe dla pozostałych pojazdów

Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

 

EŁK

Projekt tymczasowej organizacji ruchu obowiązywał będzie od dnia 31.10.2016 r. od godz.07:00 do 01.11.2016 r. do godz. 20:00.

Jak co roku zamknięty zostanie ruch na ulicy Cmentarnej oraz na przejeździe kolejowym przy tej ulicy, jednak będą mogły przemieszczać się tędy autobusy komunikacji miejskiej.

Na ul. Targowej i Kochanowskiego zostanie zachowany ruch dwukierunkowy. Przy wyjeździe z parkingów przy ul. Targowej (teren targowicy i giełdy samochodowej) kierujący będą musieli zastosować się do znaków ,,nakaz jazdy w prawo za znakiem”, kierując się w stronę ronda przy ul. Kilińskiego – Targowa. Ponadto znaki takie będą ustawione przy wyjeździe z domu towarowego ATU oraz Kauflandu.

Na całej długości ul. Towarowej od przejazdu kolei wąskotorowej do skrzyżowania z ul. Okrężna – Strefowa, po obu stronach jezdni zostaną ustawione znaki ,,zakaz zatrzymywania się’’ z tabliczkami „dotyczy jezdni”.

 

GIŻYCKO

Na ul. 1-go Maja, odcinek od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do ronda Solidarności (dł. ok. 300m.) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Na ul. Obwodowej, odcinek od skrzyżowania z ul. 1-go Maja do skrzyżowania z ul. Dworską będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.
Na ul. Królowej Jadwigi, odcinek od skrzyżowania z ul. Wodociągową w kierunku skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego po prawej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Zakaz nie dotyczy zatok postojowych. Taki zakaz będzie również obwiązywał na  odcinku ulicy Wodociągowej, od ronda do ulicy 1-go Maja.
Samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch będą usuwane na koszt właściciela.

Na terenie położonym pomiędzy Kościołem pw. Św. Anny, a cmentarzem będzie zorganizowany parking.

Na ul. Leśnej, odcinek od skrzyżowania z ul. Poziomkową będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu jak również zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Pojazdy pozostawione po prawej stronie drogi będą usuwane na koszt właściciela.

Na ul. Węgorzewskiej będzie obowiązywał zakaz skrętu w ul. Leśną. Dojazd do cmentarza będzie możliwy jedynie  od ul. Obwodowej.

Gminny Zakład Komunalny zmieni rozkład jazdy autobusów umożliwiając  dojazd do cmentarza miejskiego.  W okolicach cmentarza na ul. 1-go Maja zostaną zorganizowane przystanki autobusowe.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w dniach :
  - od 30.10.2015r. do 03.11.2015r. na drogach powiatowych,
  - od 30.10.2015r. do 02.11.2015r. na drogach miejskich,
  - od 30.10.2015r. do 02.11.2015r. na drogach gminnych.

 

GOŁDAP

W obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi wydzielone zostały parkingi, na które kierowane będą pojazdy.

W związku ze zbliżającym się świętem Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

Spodziewane uniedogodnienia nastąpią 1 i 2 listopada w godz. 12:30-13:30:

  • na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap - przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej

  • na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki przy cmentarzu ul. Mereckiego

  • na drodze wojewódzkiej W-650 trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

 

IŁAWA

Podczas trwania długiego weekendu związanego ze świętem, w pasie drogowym drogi krajowej nr 16 po stronie zajazdu Wielka Żuława w kierunku ciągu ulic Kościuszki i Niepodległości zostanie ustawiony znak B-21 (zakaz skręcania w lewo).

Przy moście na rzece Iławce po stronie młyna zostanie ustawiony znak B-22 (zakaz skręcania w prawo).

Na drodze dojazdowej do cmentarza z ul. Ostródzkiej będzie ustawiony znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach).

Pod znakami B-21, B22 i B-1 będą umieszczone tabliczki z napisem „Nie dotyczy osób posiadających umowę na dzierżawę terenu” oraz mieszkańców przyległych posesji ul. Ostródzka 2 i 2a oraz pojazdów służb miejskich”.

Dojazd do parkingu dolnego przy ogrodach działkowych od ul. Rzemieślniczej i na końcu parkingu będą znaki B-1, U-20b z napisem „Nie dotyczy osób posiadających umowę na dzierżawę terenu” oraz mieszkańców przyległych posesji ul. Ostródzka 2 i 2a oraz pojazdów służb miejskich.

1 listopada autobusy komunikacji miejskiej kursują wg rozkładu jazdy niedziela – święta

 

KĘTRZYN

W Kętrzynie wyłączona zostanie z ruchu ul. Cmentarna oraz część parkingu przy ulicy Pocztowej.

 

LIDZBARK WARMIŃSKI

W najblizszych dniach planowane jest wprowadzenie ruchu jednostronnego na ul. Grunwaldzkiej, zamykając ją dla ruchu kołowego dla pojazdów nadjeżdżających od strony ul. Szkolnej oraz zakazu parkowania z prawej strony dla pojazdów nadjeżdżających z ul. Żytniej, umożliwiając tym samym parkowanie pojazdów na jezdni ul. Grunwaldzkiej po stronie lewej.

Wyznaczone zostaną strefy z obustronnym zakazem zatrzymywania się na ulicach Szkolnej i Krasickiego. Ponadto wyłączony z ruchu kołowego zostanie odcinek ul. Krasickiego, wyznaczając na przedmiotowym odcinku ciąg pieszy.

 

MRĄGOWO

W dniach 26.10.2016 - 02.11.2016 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Mrągowa:

- w dniu 01.11.2016 r. ul. Brzozowa będzie wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Mrongowiusza do skrzyżowania z ul. Rynkową.

- od dnia 26.10.2016 r. do 02.11.2016 r. obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Rynkowej i ul. Brzozowej, przed dojazdem do skrzyżowania tych ulic.

- od 26.10.2016 r. do 02.11.2016 r. na ulicy Młodkowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się z wyłączeniem wybranych odcinków pobocza po prawej stronie od posesji ul. Młodkowskiego 20 w kierunku miejscowości Polska Wieś oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h na odcinku od skrzyżowania z ul. Widok do końca cmentarza komunalnego w m. Polska Wieś.

Uwaga!

Do kilkudziesięciominutowych utrudnień w ruchu drogowym dojdzie na czas przejścia procesji w dniu 01.11.2016 r. około godziny 11.00 na odcinku drogi krajowej nr 16 z kościoła w Kosewie do tamtejszego cmentarza.

 

NIDZICA

Na całej długości ul. Tatarskiej (od ul. Warszawskiej do Tatar) będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu i zakaz zatrzymywania się. Pojazdy mogą zatrzymywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Policjanci apelują do wszystkich kierowców, aby stosowali się do poleceń osób kierujących porządkiem na wyznaczonych parkingach. W przypadku bardzo dużego natężenia ruchu kołowego wjazd na ulicę Tatarską może być zamknięty.

Dla osób niepełnosprawnych wyznaczone zostaną 2 miejsca parkingowe na wysokości zakładu pogrzebowego przy ulicy Tatarskiej. Dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych będą utworzone wzdłuż tej samej ulicy.

 

NOWE MIASTO LUBAWSKIE

W tym roku na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim nie planowane są żadne zmiany dotyczące organizacji ruchu podczas działań związanych z akcją ZNICZ 2016.

Wyznaczone miejsca do parkowania na terenie Nowego Miasta Lubawskiego to:

- parking przy ul. Mickiewicza

- parking ul. Grunwaldzka przy byłym ZOZ

- targowsko miejske

- parking ul. Rynek

- zaplecze Zespołu Szkół ( na wys. Szpitala)

- parking TESCO

- parking przez Komendą Powiatową Policji

Podczas świąt w najbardziej newralgicznych punktach miasta ruchem będą kierowali ręcznie policjanci. Dodatkowy parking, przed komendą policji, będzie otwarty dla odwiedzających groby na cmentarzu miejskim od 28 października godz. 16:00 do godz. 6:00 w dniu 2 listopada.

 

OLECKO

W Olecku na ul. Gołdapskiej wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W tym rejonie odwiedzającym olecki cmentarz zostanie wyznaczony parking przy sklepie Biedronka oraz na terenie Zakładu Prawda (wjazd od ulicy Gołdapskiej około 100 metrów za główną bramą zakładu, jadąc w kierunku miejscowości Sedranki).

Ponadto 1 listopada w godzinach 12:30 – 13:30 w Olecku na ul. Plac Wolności, Armii Krajowej i Gołdapskiej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym z uwagi na przejście procesji z Kościoła NMP Królowej Polski na stary i nowy cmentarz.

W Kowalach Oleckich na ul. Kościuszki na trasie Gołdap – Olecko, droga krajowa nr 65, będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na poboczu drogi po stronie cmentarza.

Ponadto około godz. 12:00 kierowcy przejeżdżający przez miejscowość Kowale Oleckie muszą zachować szczególną ostrożność z uwagi na przejście procesji z Kościoła Św. Jana Chrzciela na pobliską nekropolię.

Natomiast w rejonie cmentarza pomiędzy miejscowościami Ślepie i Gąski zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się po stronie cmentarza oraz stopniowe ograniczenie prędkości od 70 do 50 km/h po obu stronach drogi.

W godzinach 11:30 – 13:00 spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów w okolicy nekropoli w związku z przemieszczaniem się uczestników procesji.

 

OLSZTYN

Jak co roku w związku z Dniem Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku (31 października) od godziny 23:00. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w środę 2 listopada, około godz. 4:00 nad ranem.

Dobre Miasto - Cmentarz przy ul. Wadąskiej (w Dywitach)

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że od nocy z poniedziałku na wtorek (z 31 na 1 listopada) ulica Wadąska od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego będzie w okresie Wszystkich Świętych drogą jednokierunkową aż do Kieźlin. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej będzie można dojechać tylko do Kieźlin. Tu trzeba zostawić samochody. Dojazd do cmentarza od tej strony będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej.

W ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Olsztyn Cmentarz przy ul. Poprzecznej

Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Zientary-Malewskiej od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do ul. Poprzecznej). Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Jednokierunkowa będzie również ul. Poprzeczna (możliwy przejazd od Zientary-Malewskiej do Jagiellońskiej). Ulica A. Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej. Będzie ona jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu z ul. Erdmanowej trzeba będzie skręcić w lewo w stronę ul. Wiosennej.

UWAGA! Kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie samochodem w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy, muszą zachować szczególną ostrożność ze względu na dużo większy niż zwykle ruch pieszych, ale też samochodowy. Ponadto – poza wymienionymi zmianami w organizacji ruchu – pojawi się wiele nowych znaków np. ograniczających możliwość zatrzymywania się, zakazujących ruchu, wjazdu lub skręcania.

Barczewo

Nastąpią zmiany w organizacji ruchu przy ul. Kościuszki tj. wyłączony z ruchu zostaje parking przy Oddziale PSD w Barczewie ( na miejscu parkingu będą znajdowały się stoiska handlowe). Za cmentarzem przy ul. Kościuszki w Barczewie zostaje uruchomiony parking samochodowy. Po lewej stronie na ul. Kościuszki jadąc w kierunku cmentarza zostanie ustawiony znak B 36 ( z tabliczką T 24), a także znak ostrzegający o osobach pieszych.

Biskupiec

Planowane są następujące zmiany organizacji ruchu w okresie od 31.10.2016 do 01.11.2016r:

- wyłączenie z ruchu ulicy Cmentarnej w Biskupcu

- stworzenie jednokierunkowych ulic Kryniczna, Słowackiego w Biskupcu

- organizacja dodatkowych parkingów na terenie Zespołu Szkół przy ul. Chrobrego w Biskupcu

- organizacja dodatkowego parkingu na terenie targowiska miejskiego w Jezioranach przy ul. Kościuszki

 

OSTRÓDA

Od 31 października od godzi. 9:00 do 2 listopada do godz. 9:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ulicy Chrobrego i w rejonie cmentarza przy ulicach Olsztyńskiej i Spokojnej.

W celu utrzymania ciągłości ruchu i przejezdności ulicy Chrobrego zostaną ustawione dodatkowe znaki B-36 „zakaz zatrzymywania” z tabliczką informującą o odholowaniu pozostawionego pojazdu. Za wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ul. Chrobrego odpowiedzialny jest Urząd Miejski w Ostródzie.

Wokół cmentarza przy ulicy Spokojnej i Olsztyńskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy wokół cmentarza z kierunku ruchu od ulicy Olsztyńskiej. Na całej długości objazdu cmentarza wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się z tabliczką informującą o odholowaniu pozostawionego pojazdu. Takie zakazy wprowadzone będą również na ulicy Olsztyńskiej oraz na części ulicy Osiedlowej.

Ponadto w ciągu ulicy Olsztyńskiej (odcinek ulicy Gizewiusza –Przemysłowa)zostanie wprowadzony znak zatrzymywania się (B-36).

Należy pamiętać, że jest w przebudowie droga krajowa E-7 i ulica Olsztyńska od strony miasta dla pojazdów będzie nadal nieprzejezdna. Będzie przejście tylko dla ruchu pieszych.

Morąg

Wzorem lat ubiegłych w Antoniewie gm. Morąg i w miejscowości Dury gm. Morąg w dniu 1 listopada od godzin rannych zostaną ustawione znaki B-36 „zakaz zatrzymywania” z tabliczką informującą o odholowaniu pozostawionego pojazdu, ponadto w Durach w kierunku Żabiego Rogu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zostanie tam również wyznaczony bezpłatny plac parkingowy, na który będą kierowane samochody jadące od strony Morąga.

 

PISZ

Na terenie powiatu piskiego zmiana organizacji ruchu nastąpi tylko w Rucianem - Nidzie. Tam w dniu 1 listopada na ul. Cichej, na odcinku drogi od ul. Dworcowej do ul. Mazurskiej, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę Guzianki z możliwością parkowania po jednej stronie. Tym samym wzdłuż ul. Dworcowej, na terenach kolejowych, utworzone będą parkingi.

 

SZCZYTNO

Ulicami miasta 1 listopada przejdzie okolicznościowa procesja. Wyjście procesjii przewidziane jest o godz. 12:00 z Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Konopnickiej 72 w Szczytnie. Teren przemarszu: ul. Śląska (droga krajowa) ul. Mazurska (droga gminna) ul. Reja (ciągiem pieszym) ul. Kętrzyńskiego (ciągiem pieszym). Powrót uroczystości do Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Konopnickiej 72, zaplanowany jest na godz. 14:00. Powrót ciągiem pieszym wzdłuż dróg miejskich ul. Mazurskiej, ul. Reja, ul. Kętrzyńskiego

 

WĘGORZEWO

Na drodze krajowej nr 63 – w Węgorzewie na ul. Armii Krajowej (rejon cmentarza), od skrzyżowania z ulicą Turystyczną do skrzyżowania z ulicą Zamkową – wprowadzony zostaje zakaz zatrzymywania się i postoju, na ul. Turystyczna - bezpośrednio przy cmentarzu – funcjonować będzie jako droga jednokierunkowa.

W miejscowości Węgielsztyn - od cmentarza w kierunku wiaduktu – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach jezdni.

Powrót na górę strony