Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Policjanci zlikwidowali narkotykową siatkę dilerską

Sześciu zatrzymanych mężczyzn, policyjne dozory, areszt tymczasowy, wniosek o izolację podejrzanego, zabezpieczone narkotyki oraz sprzęt do ich porcjowania – to efekty żmudnej pracy policjantów z Braniewa. Zatrzymani odpowiedzą m.in. za przestępstwa posiadania, uprawy, sprzedaży i udzielania małoletnim środków odurzających. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że podejrzani działali na terenie powiatów braniewskiego i elbląskiego. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Rozpracowywanie narkotykowego środowiska

Policjanci pionu kryminalnego od początku września pracowali nad siatką osób zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków. Do pierwszych z zatrzymań doszło tuż po niebezpiecznym zdarzeniu z udziałem małoletniego. Gdy pod koniec września 15-latek trafił na izbę przyjęć po zażyciu marihuany. Kryminalni potrzebowali zaledwie kilku godzin, by do policyjnej celi doprowadzić dwóch 17-latków, którzy udzielili nieletniemu narkotyków. Typowania funkcjonariuszy potwierdziły się. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy wystarczył, by zatrzymanym przedstawić zarzuty udzielania małoletniemu środków odurzających. Dodatkowo jeden z 17-latków odpowie również za uprawę narkotyków, ich sprzedaż oraz posiadanie. Decyzją sądu podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki

Kolejne dni, kolejne zatrzymania

Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą, sprawdzali dokładnie każdą informację, łączyli fakty i tak dzięki skrupulatnej pracy doprowadzili do ustalenia dwóch następnych podejrzanych. 17- i 22-latek usłyszeli zarzuty udzielania narkotyków małoletnim.

Policjanci byli coraz bliżej rozpracowania przestępczej siatki, personalia jej członków trafiały do akt postępowania, a oni sami kolejno byli doprowadzani do aresztu. Na początku października funkcjonariusze zatrzymali 22-latka. Tym razem ciężar zgromadzonych przeciwko niemu dowodów był na tyle duży, że sąd przychylił się do stanowiska policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec podjerzanego tymczasowe aresztowanie.

Narkotykowe źródło w Elblągu

Kryminalni wiedzieli, że zasięg przestępczego działania wykracza poza granice powiatu braniewskiego, musieli więc dotrzeć do samego źródła. Tak też się stało. Efektem zintensyfikowanych działań braniewskich policjantów było zatrzymanie wczoraj późnym wieczorem (13.10.2016) 23-letniego elblążanina. Przy mężczyżnie funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów amfetaminy, jak również sprzęt służący do porcjowania narkotyku. Jeszcze dziś 23-latek usłyszy zarzuty udzielania i posiadania substancji odurzajacych, policjanci wystąpią również z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Sprawa ma wciąż charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(JS/TM)

Powrót na górę strony