Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Uczniowie z Gimnazjum nr 1 odwiedzili szczycieńskich policjantów

Wczoraj siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie odwiedzili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Szczytnie. Wizyta odbyła się w ramach lekcji etyki zawodowej oraz policyjnego programu profilaktycznego „ Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Dni Jednostki”.

Wczoraj szczycieńska jednostkę policji odwiedzili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Szczytnie. Przybyłych gości oprowadziły po komendzie policjantki z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii. Uczniowie zwiedzili tzw. „dyżurkę”, poznali specyfikę pracy oficera dyżurnego i jego zastępcy. Następnie mieli okazję zapoznać się z warunkami w jakich przebywają osoby zatrzymane i uzyskać informację o zasadach jakie panują w tym pomieszczeniu. Młodzież zwiedziła również salę odpraw policjantów prewencji i ruchu drogowego oraz „Niebieski Pokój”.

Naczelnik Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego i Ruchu Drogowego, nadkom. Arkadiusz Napiórkowski zapoznał młodzież ze specyfiką pracy policjantów Zespołu Patrolowo –Interwencyjnego i Ruchu Drogowego. Opowiedział o sprzęcie wykorzystywanym przez funkcjonariuszy w trakcie pełnienia służby oraz zadaniach jakie realizują w codziennej pracy.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami i chętnie zadawali pytania dotyczące zarówno procesu rekrutacji, jak i pełnienia służby w policji.

 

(ig/rj)

Powrót na górę strony