Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który zasnął w aucie na środku drogi

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca audi, który zasnął w swoim samochodzie. Auto miało włączony silnik i stało z włączonymi światłami na środku ulicy Paderewskiego. Gdy policjanci obudzili 40-letniego mieszkańca Olsztyna, mężczyzna oświadczył że nie jechał samochodem chciał się tylko w nim zdrzemnąć, a pojazd widocznie sam się stoczył na drogę.

Pijanego kierowcę zatrzymali w sobotę o godzinie 4.00 rano olsztyńscy policjanci z wydziału interwencyjnego. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na ul. Paderewskiego dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu. Ktoś zadzwonił na numer 997 i poinformował, że na Zatorzu na środku drogi stoi pojazd, a za kierownicą ktoś śpi. Gdy policjanci pojechali we wskazane miejsce faktycznie potwierdzili zgłoszenie. Kierowca był tak pijany, że trudno było go dobudzić. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik to blisko 3 promile. 40-latek oświadczył, że nie jechał samochodem tylko w nim spał, a pojazd widocznie sam się stoczył na drogę.

40-letni mieszkaniec Olsztyna w najbliższym czasie najprawdopodobniej stanie przez sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

mp/in

Powrót na górę strony