Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Zgłosił bezdpodstawną interwencję, teraz poniesie jej konsekwencje

Oficer dyżurny policji odbiera codziennie dziesiątki telefonów od mieszkańców powiatu braniewskego z prośbą o pomoc patrolu interwencyjnego. Niestety, zdarzają się też zgłoszenia fałszywe, które niepotrzebnie angażują policjantów. Tak było w przypadku informacji o matce, która miała niewłaściwie sprawować opiekę nad dziećmi. Mąż kobiety, za wprowadzenie w błąd policjantów, odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 1500 zł.

Konsekwencje wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy policji poniesie mieszkaniec Braniewa, który powiadomił, że jego żona zostawiła w domu bez opieki małe dzieci, a sama prawdopodobnie poszła pić alkohol. Mężczyzna nie chciał zaczekać na policyjny patrol, aby potwierdzić swoje przypuszczenia. Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali trzeźwą kobietę wraz z dziećmi. Nie stwierdzili zaniedbań. Sporządzili natomiast wniosek o ukaranie zgłaszającego, który wprowadził w błąd policjantów. Zgłaszającemu taką interwencję grozi kara grzywny do 1500 zł.

Zgłoszenie fałszywej interwencji niepotrzebnie angażuje policyjny patrol, który w tym czasie może udzielić pomocy osobie faktcznie jej potrzebującej.

jc/af

Powrót na górę strony