Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg/Olsztyn: XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

W Częstochowie odbyły się XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele garnizonów Policji z kraju z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem i Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim na czele. Nie zabrakło także przedstawicieli warmińsko-mazurskiej policji.

25 września pielgrzymka policjantów, pracowników Policji i ich rodzin rozpoczęła się na Placu Biegańskiego w Częstochowie od występu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji w musztrze paradnej. Następnie dowódca uroczystości nadkomisarz Tomasz Majewski złożył meldunek Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławowi Zielińskiemu. Minister oddał honor sztandarom oraz dokonał przeglądu pododdziałów. Wyznaczona delegacja złożyła wiązankę kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego, gdzie swój posterunek wystawiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej. Wiązanki kwiatów złożone zostały także przy pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza, gdzie odczytano Apel Pamięci z okazji 76. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wyznaczona delegacja wyróżnionych policjantów z częstochowskiej komendy złożyła także kwiaty i zapaliła znicz na Polanie Dębowej – Placu Katyńskim w Częstochowie.

  • Policyjni pielgrzymi #1
    Policyjni pielgrzymi #1
  • Policyjni pielgrzymi #2
    Policyjni pielgrzymi #2
  • Policyjni pielgrzymi #3
    Policyjni pielgrzymi #3

O godz. 13.15 na Jasnogórskich Błoniach odprawiona została uroczysta Msza Święta, celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Józefa Guzdka, po której delegacja z Wiceministrem Jarosławem Zielińskim i Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem, udała się do Kaplicy Matki Bożej pod płaskorzeźbę GLORIA VICTIS, gdzie jej uczestnicy oddali hołd poległym i pomordowanym policjantom. Następnie pielgrzymi modlili się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski.

W jasnogórskich uroczystościach nie zabrakło także policjantów z Elbląga. Jak co roku elbląscy funkcjonariusze, a także pracownicy cywilni policji wraz ze swoim kapelanem ks. dr. Waldemarem Maliszewskim udali się do Częstochowy, aby prosić Boga za wstawiennictwem Matki Bożej o wszelką pomyślność i bezpieczeństwo w codziennej służbie. Na XV Jasnogórskich Spotkaniach środowiska Policyjnego garnizon warmińsko-mazurski reprezentowany był przez zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka oraz poczty sztandarowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

(JS/TM)

Powrót na górę strony