Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Kolizja z łosiem

Węgorzewscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na trasie Sztynort - Harsz. Kierujący terenową toyota mężczyzna zderzył się z łosiem. Na szczęście 46-latek nie odniósł żadnych obrażeń.

Wczoraj około godziny 10.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie otrzymał zgłoszenie o kolizji na drodze powiatowej 1602N. Jak się okazało, przed toyotę jadącą od strony Sztynortu w kierunku Harszu, nagle na wtargnął łoś. W wyniku zderzenia się ze zwierzęciem, uszkodzeniu uległa pokrywa silnika i reflektory. Na szczęście 46-letni kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. Zwierzę jednak nie przeżyło kolizji z autem.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na intensywną migrację zwierzyny, głównie jeleni i łosi, spowodowaną okresem godowym. Zderzenie samochodu ze zwierzyną bardzo często kończy się tragicznie. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, zwolnijmy, a nawet zatrzymajmy się, włączmy światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia, zwierzęcia. Z doświadczeń ostatnich lat miejscami szczególnie zagrożonymi zdarzeniami drogowymi z udziałem zwierząt na terenie powiatu węgorzewskiego są odcinki drogowe na trasach: Ogonki-Pozezdrze, Sztynort – Harsz, Węgorzewo- Czerwony Dwór- Wysiecza.

(zdjęcie KPP Węgorzewo)

dk/af

Powrót na górę strony