Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Uczniowie klasy policyjnej z wizytą na komendzie

Uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie byli gośćmi policjantów z miejscowej komendy. W trakcie odwiedzin uczniowie mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć jak wygląda ich miejsce pracy. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte jednostki Policji”.

Komendę Powiatową Policji w Węgorzewie odwiedzili uczniowie klasy policyjnej z  Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Kom. Piotr Wysocki Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego,  zapoznał licealistów z codzienną pracą policjantów i oprowadził uczniów po całej komendzie. Młodzież obejrzała m.in. pomieszczenie oficera dyżurnego czy  pomieszczenia, w którym dokonuje się badania stanu trzeźwości. Zobaczyli także sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie.  

Następnie policjanci ruch drogowego st. asp. Krzysztof Jurczak i st. asp. Mariusz Faber omówili na czym polega ich praca oraz zaprezentowali radiowozy i motory policyjne.

Wizyta to efekt realizowanego projektu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- Otwarte jednostki Policji”.

(af/rj)

Powrót na górę strony