Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: "Piknik Malucha" z udziałem kętrzyńskich policjantów

Kętrzyńscy policjanci uczestniczyli w Pikniku Malucha zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie z myślą o najmłodszych mieszkańcach i ich rodzicach. Funkcjonariusze, którzy często podczas codziennej służby spotykają się z najmłodszymi skorzystali z okazji, żeby się z nimi lepiej poznać oraz zwrócić uwagę dzieci i ich rodziców na bezpieczeństwo.

Piknik zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Srokowie z myślą o najmłodszych mieszkańcach i ich rodzicach. Funkcjonariusze, którzy często podczas codziennej służby spotykają się z najmłodszymi skorzystali z okazji, żeby się z nimi lepiej poznać oraz zwrócić uwagę dzieci i ich rodziców na bezpieczeństwo. Bogaty program imprezy przyciągnął tłumy mieszkańców, którzy w rodzinnej atmosferze uczestniczyli w przygotowanych zabawach. Dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych mieszkańców, cieszyły się radiowozy i służbowe motory. Dzieci mogły obejrzeć od środka policyjne samochody oraz sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy. Dla najmłodszych  przygotowano wiele atrakcji. Podczas pikniku policjanci przeprowadzili konkursy  z wiedzy o ruchu drogowym, oraz konkurs plastyczny. Wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie zostały nagrodzone pamiątkowymi gadżetami. Natomiast mieszkańcy mogli skorzystać z wielu porad policjantów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Spotkanie było również okazją, aby porozmawiać z rodzicami o problemie narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży. Bez odpowiedniej wiedzy trudno jest zapobiegać i reagować na niepokojące sygnały dotyczących narkomanii. Dlatego dorosłym policjanci przygotowali tor przeszkód, który musieli pokonać w specjalnych okularach „narkogogle”, służące do odzwierciedlania pola widzenia osoby pod wpływem narkotyków. Rodzice  mogli w bardzo wyraźny sposób zobaczyć jak zażywanie narkotyków wpływa na obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, zniekształcenie widzianego obrazu, zmiany w ocenie odległości, zmniejszenie możliwości oceny sytuacji, podwójne widzenie i brak koordynacji mięśniowej. Policjanci przypominali uczestnikom spotkania, że ważne jest, aby umieć rozpoznać pierwsze sygnały zagrożenia, w porę odpowiednio zareagować i wiedzieć gdzie szukać pomocy. Działania te mają przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka ważna jest dobra współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami, a także policją.

(ep/rj)

Powrót na górę strony