KWP: Policjant z Włoch odwiedził Olsztyn - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjant z Włoch odwiedził Olsztyn

Włoski policjant zajmujący się na co dzień cyberprzestępczością wizytował kolegów po fachu z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Wizyta byłą znakomitą okazją do wymiany doświadczeń między policjantami z obu państw

W tym tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie  przebywa funkcjonariusz policji włoskiej – Francesco Taverna, na co dzień pełniący służbę w policji państwowej (Polizia di Stato) w oddziale ds. telekomunikacji, zajmującej się zwalczaniem przestępczości komputerowej. Jest on uczestnikiem wymiany ekspertów zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości w ramach Europejskiej Akademii Policyjnej CEPOL. W ramach wymiany ekspert - biegły z zakresu badań informatycznych LK KWP w Olsztynie  podkom. Paweł Olber szkolił się w Rzymie.

Celem spotkań jest m.in. wymiana wiedzy i dobrych praktyk, nawiązywanie kontaktów oraz stworzenie wspólnego zasobu wiedzy praktycznej w różnych dziedzinach pracy policji.

Przedstawiciel Policji włoskiej uczestniczył przedwczoraj w spotkaniu , w którym uczestniczyli naczelnicy wydziałów kryminalnych ora eksperci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczośći. W trakcie spotkania przedstawiono i omówiono struktury organizacyjne zajmujące się zwalczaniem cyberprzestępczości w policji Włoskiej, przedstawiono założenia projektu OF2CEN (Online Fraud Cyber Centre and Experts Network), w ramach którego rozwijana jest internetowa platforma wymiany informacji w zakresie współpracy publiczno – prywatnej w zwalczaniu cyberprzestępczości oraz zagadnień z nią związanych, takich jak np.  pranie brudnych pieniędzy, a także omówiono system zwalczania przestępczości finansowej w Polsce.

Gość z Włoch wczoraj odwiedził WSPol w Szczytnie, natomiast dzisiaj gościć będzie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Powrót na górę strony