Szczytno: Pszczeli amator usłyszał zarzut kradzieży - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Pszczeli amator usłyszał zarzut kradzieży

Kara pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody – to konsekwencje jakie grożą 41-latkowi z gminy Dźwierzuty, który przyznał się do kradzieży ula oraz elementów konstrukcyjnych uli wraz z rodzinami pszczelimi. Właściciel skradzionego mienia ocenił jego wartość na kwotę 1700 zł.

Szczycieńscy policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili zarzut kradzieży 41-letniemu mieszkańcowi gminy Dźwierzuty. Mężczyzna w nocy z 24/25.08.2016 na terenie jednej z miejscowości rodzimej gminy, dokonał kradzieży ula oraz 30 sztuk ramek stanowiących elementy konstrukcyjne uli wraz z rodzinami pszczelimi. Właściciel skradzionego mienia ocenił jego wartość na kwotę 1700 zł.

Policjanci szczycieńskiej komendy, ustalili, że 41-latek ukrył skradzione rzeczy w kompleksie leśnym. Funkcjonariusze zabezpieczyli je i okazali właścicielowi, który z łatwością rozpoznał je jako swoją własność.

41-latek już usłyszał zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata oraz obowiązek naprawienia szkody.

(TM/ESz)

Powrót na górę strony