Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Trzy miesiące aresztu dla 19-latka za dokonanie dwóch rozbojów

Trzy miesiące aresztu dla 19-latka, który w zeszłym tygodniu dokonał dwóch rozbojów. Obydwa zdarzenia miały miejsce na terenie Szczytna. W pierwszym z nich, 19-latek ranił nożem mężczyznę, a następnie odebrał mu notebooka. Do drugiego zdarzenie doszło w salonie gier, gdzie podejrzany posługując się nożem, grożąc pracownicy pozbawieniem życia, zabrał jej pieniądze i telefon komórkowy. Mężczyzna został już osadzony w areszcie śledczym.

W miniony czwartek kryminalni ze Szczytna, zatrzymali 19-latka, który w zeszłym tygodniu na terenie miasta dopuścił się dwóch rozbojów z użyciem noża.

Pierwszego z nich, 19-latek dokonał w minioną niedzielę (11.09.16r.), kiedy to wtargnął do jednego z mieszkań, gdzie  zaatakował nożem będącego tam mężczyznę. Napastnik ranił mężczyznę w rękę, uniemożliwił mu wyjście z mieszkania i odebrał mu notebooka.

Kilka dni później tj. czwartkowej nocy(15.09.16r.) używając ponownie noża, wymusił wejście do jednego z salonów gier. Następnie, grożąc pracownicy lokalu pozbawieniem życia, dokonał kradzieży pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Kryminalni zajmujący się tą sprawą powiązali obydwie te sprawy i jeszcze tego samego dnia, w wyniku intensywnych czynności operacyjnych, doprowadzili do zatrzymania 19-letniego mieszkańca Szczytna. Szczycieńska prokuratura oraz policjanci, za popełnione przestępstwa wnioskowali do sądu o tymczasowy areszt. Wczoraj (17.09.16r) Sąd przychylił się do tej decyzji i zastosował wobec 19-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyzna został już osadzony w areszcie śledczym.

esz/kw

Powrót na górę strony