Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: W trakcie kontroli podał policjantom fałszywe dane z przygotowanej „ściągi”. W samochodzie miał narkotyki

Policjanci zatrzymali 32-letniego kierowcę, który w trakcie kontroli drogowej podał funkcjonariuszom fałszywe dane osobowe korzystając z przygotowanej wcześniej „ściągi”. Okazało się, że mężczyzna jechał bez uprawnień a w samochodzie miał schowane narkotyki. 32-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (15.09.2016) nad ranem policjanci patrolujący ulice, w centrum miasta zauważyli samochód, którego kierowca dwukrotnie zawracał na skrzyżowaniu, sprawiając wrażenie jakby się zgubił. Policjanci postanowili więc go wylegitymować.

Kierowca w rozmowie z policjantami unikał odpowiedzi na pytania, a podając dane osobowe spoglądał na kartkę, którą miał na siedzeniu. Jak się okazało, mężczyzna miał przygotowaną „ściągę” z danymi innej osoby. Policjanci szybko ustalili, że kierowca chciał ich wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości. Ustalili też jego prawdziwe dane. Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec Suwałk.

Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie 2 plastikowe opakowania, w których ukryte było 4 torebki z zapięciem strunowym z białą, skrystalizowaną substancją oraz 4 takie same torebki z białym proszkiem. Także w miejscu zamieszkania znaleziono 10 torebek strunowych z białym proszkiem oraz wagę elektroniczną i młynek do marihuany.

Wszystkie substancje zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Jeżeli potwierdzą one, że to narkotyki, za ich posiadanie 32-latkowi grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo mężczyzna odpowie za podanie fałszywych danych osobowych oraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, gdyż okazało się, że w lipcu bieżącego roku prawo jazdy zostało mu zatrzymane za przekroczenie dozwolonej prędkości.

(AJ/TM)

  • Zabezpieczone narkotyki i dokumenty
Powrót na górę strony