Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Dwie osoby zginęły w eksplozji fajerwerków. Policjanci ewakuowali mieszkańców i zneutralizowali niebezpieczny materiał

Szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Wawrochy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w hurtowni fajerwerków, w trakcie wykonywania prac, doszło do wybuchu. W wyniku zdarzenia 23-letni pracownik poniósł śmierć na miejscu, natomiast 32-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek (09.09.2016) kilka minut po południu. Wtedy to oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące eksplozji fajerwerków w jednej z hurtowni na terenie miejscowości Wawrochy.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, siedem zastępów straży pożarnej oraz dwie załogi karetki pogotowia.

W wyniku zdarzenia 23-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, natomiast 32-latek z rozległymi oparzeniami ciała został śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowany do szpitala w Warszawie. Niestety w wyniku odiesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

W wyniku eksplozji dwóch inny pracowników odniosło ogólne obrażenia ciała, jednak ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Szczycieńscy śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj (10.09.2016) przez kilka godzin szczycieńscy policjanci zabezpieczali miejsce, gdzie w piątek doszło do wybuchu środków pirotechnicznych. Funkcjonariusze ewakuowali mieszkańców domów, które znajdowały się w bliskiej odległości od hurtowni fajerwerków. Wyznaczona została strefa bezpieczeństwa, po której mogły poruszać się jedynie osoby do tego uprawnione. Działania te były konieczne, ponieważ policjanci z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, mieli za zadanie wejść do środka budynku, gdzie wcześniej był wybuch, rozpoznać rodzaj materiału, który się tam znajduje, a następnie przetransportować go w celu zneutralizowania.

Tak też się stało. Pirotechnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie za pomocą specjalistycznego sprzętu i pojazdu dokonali rozpoznania i przewiezienia materiału w bezpieczne miejsce(poligon), gdzie materiał został zneutralizowany.

Działania policjantów trwały do godz. 18:00. Wtedy też szczycieńscy policjanci informowali mieszkańców Wawroch, że bezpiecznie mogą wrócić do swoich domów i posesji.

Teraz funkcjonariusze ze Szczytna, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(ESz/TM)

Powrót na górę strony