Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Chciał skoczyć z dachu – odwiedli go od tego policjanci

Dzielnicowi z Iławy powstrzymali przed podjęciem tragicznej w skutach decyzji mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. Niedoszły samobójca dostał się na dach jednej z lokalnych galerii handlowych i chciał z niego skoczyć. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do nieszczęścia.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał informację o mężczyźnie, który znajduje się na dachu jednej z lokalnych galerii handlowych i prawdopodobnie przymierza się do tego, by z niego skoczyć. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili uzyskaną informację.

Dzielnicowi weszli na dach i zaczęli rozmawiać z mężczyzną. Po krótkich negocjacjach sprowadzili go w bezpieczne miejsce. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, dlatego by zapewnić mu bezpieczeństwo został osadzony w policyjnej celi do wytrzeźwienia.

Policjanci poważnie traktują wszystkie telefony, zgłoszenia i powiadomienia o tym, że ktoś może znajdować się w stanie zagrażającym jego życiu i zdrowiu. Szybka interwencja policji – często we współpracy z innymi służbami – ratuje ludzkie życie.

Jak podkreślają sami policjanci, taka skuteczna pomoc to dla nich moment największej satysfakcji w policyjnej służbie.

(JK/TM)

Powrót na górę strony