Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Tymczasowy areszt oraz policyjny dozór za posiadanie i handel narkotykami

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lat pod zarzutem handlu i posiadania środków odurzających. Wobec mieszkańca Torunia sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie będzie dozorowany przez policję.

Kilka dni temu nowomiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który przewoził w samochodzie kilkadziesiąt gramów marihuany. 18-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Dalsze czynności realizowane w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie kolejnych zarzutów innemu podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymania 22-latka doszło w Toruniu. Mężczyzna ten uszłyszał zarzut posiadania i wprowadzenia do obrotu marihuany w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W piątek (09.09.2016) nowomiejski sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 22-letniego mieszkańca Torunia tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego zatrzymanego mężczyzny, 18-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie, prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Za wprowadzenie do obrotu środków odurzających grozi kara do 8 lat więzienia. Natomiast za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(LM/TM)

  • Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony