Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pijany i z sądowym zakazem potrącił dwie osoby i uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Leśnej w Olsztynie. Kierujący mercedesem uderzył w zaparkowany samochód, potrącił dwie osoby i uciekł z miejsca zdarzenia. Był pijany i ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Surowe kary wciąż nie są wystarczającą przestrogą dla nieodpowiedzialnych kierowców, którzy bezmyślnie wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu.

Są oni sprawcami wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Przykładem może być wczorajszy wypadek, do którego doszło około godziny 19.30 na ulicy Leśnej w Olsztynie.

Kierujący mercedesem uderzył w zaparkowany pojazd, potrącił stojącą przy nim kobietę i uciekł  potrącając przy tym mężczyznę, który próbował go zatrzymać.

Po kilkunastu minutach wrócił jednak na miejsce zdarzenia. Wówczas zebrane tam osoby zabrały mu kluczyki i uniemożliwiły dalszą jazdę.

Na miejsce zostali wezwani policjanci oraz pogotowie.

Okazało się, że 67-letni kierowca mercedesa był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile tej substancji. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna posiada aktywny, ważny do 2019 roku, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za jazdę na tzw. "podwójnym gazie".

Poszkodowana kobieta ze złamaną nogą została przetransportowana do szpitala, natomiast potrąconemu mężczyźnie nic się nie stało.

Krzysztof C. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz złamania sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

ab/in

Powrót na górę strony