Ełk: Policjanci zatrzymali sprawcę rozbojów - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Policjanci zatrzymali sprawcę rozbojów

Policjanci z Ełku rozwiązali sprawę rozbojów dokonanych w październiku i listopadzie ubiegłego roku w salonie gier. Podczas pierwszego zdarzenia sprawca uderzył w twarz pracownika lokalu, a potem zabrał z kasy 2.000 złotych. Po miesiącu kolejny raz napadł na pracownika, tym razem użył gazu pieprzowego i ukradł blisko 2.300 złotych. Zatrzymanemu w tej sprawie 21-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Ełku pracowali nad sprawami napadów na salon gier. Z uzyskanych informacji wynikało, że podczas pierwszego zdarzenia w październiku, nieznany wówczas sprawca najpierw kilkukrotnie uderzył w twarz pracownika lokalu, a potem ukradł z kasy 2.000 złotych. Miesiąc później ponownie doszło do rozboju w tym samym miejscu. Tym razem sprawca obezwładnił pracownika używając gazu pieprzowego. Potem z szuflady zabrał blisko 2.300 złotych i uciekł.
Z ustaleń policjantów wynikało, że przestępstw tych mogła dokonać ta sama osoba. Funkcjonariusze analizowali okoliczności tych zdarzeń i weryfikowali na bieżąco zebrane informacje. Typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi czynami. Mimo umorzenia sprawa nie została zapomniana i policjanci dalej prowadzili działania operacyjne.
Działając w oparciu o zebrane informacje policjanci ustalili, że czynów tych mógł dopuścić się 21-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia tych przestępstw.
Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(akdn/rj)

 

Powrót na górę strony